Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha buliba megy az ember...

Ha buliba megy az ember elvárható tőle, hogy hozzon valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A hétvégén fogok egy bulit rendezni, ahol legalább 11-12-en leszünk. Én, mint házigazda természetesen be fogok vásárolni. Hogy őszinte legyen nem lest egy olcsó mulatság, amivel nem lenne baj, mert ilyen az, amikor az ember bulit rendez. Már többször csináltam bulit( kisebb létszámmal), ahol 12.000 alatt soha nem úsztam meg.És nem egyszer volt olyan visszhang, hogy kevés ez kevés az. Mondtam neki, hogy megköszönném, ha csak egy-két üdítőt,sört vagy chipset hoznának, de soha nem hoztak semmit. Azt hozzáteszem, hogy a mostani csapatban csak 2 ember az, aki a "reklamáló" csapatban van. Szerintetek azt mondhatom, hogy szívesen elfogadok bármit? Vagy ezt ne mondjam nekik? Ne értsetek félre, hogy most a pénzzel lenne bajom, csak rossz hallani, hogy ezt a fejemhez "vágták" párszor.

2018. aug. 31. 00:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetőség van.

1. Te biztosítasz mindent, de arra egyrészt a gatyád is rámegy, másrészt te leszel a hibás, amiért nincs éppen málnafagyi, vagy kókuszbor.

2. A buli meghirdetésekor közlöd, mit biztosítasz te, és miben számítasz a vendégek hozzájárulására.

2018. aug. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Akkor fogom mondani nekik, hogy ne legyenek szégyenlősek.
2018. aug. 31. 00:29
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Illik vinni, de ha mondják, hogy hozzanak, többen hoznak és szívesen teszik azt.
2018. aug. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%

Nyugodtan mondd meg, hogy valamennyit tudsz biztositani, de hozhatnak ok is.

A tobbseg venni fogja a lapot. Szerintem ez igy van rendjen.

2018. aug. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jöttök, lesztek, ha hoztok, esztek:D
2018. aug. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Alternatívát igazából az jelentene, ha lenne egy zárt csopot, amelynek minden tagja mondjuk havonta, rotációs elv alapján rendezne egy bulit a saját költségén.
2018. aug. 31. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Szerinted 12.000 Ft egy bulira olyan hatalmas összeg? Nálunk 4 főre szokott elfolyni ennyi.

Csak maga a láda sör 4-5.000 Ft. És akkor jutna minden emberre 1.5 db sör? A húsok szintén benne vannak ennyiben, és akkor még kell üdítő, nasi. stb.

Szerintem elvárható, és illik is. Én megszoktam kérdezni, hogy mire van leginkább szükség, kajára, vagy piára? Elég bunkóság, ha soha nem visznek semmit, ez alap kéne hogy legyen. Szerintem nyugodtan szólj, ha meg ezen megsértődnek, nem érdemes fáradoznod nekik.

2018. aug. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Ha buliba megy, vigyen. Ha buliba jön, akkor hozzon.
2018. aug. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút illene és elvárható is lenne. Én biztosan nem hívnék meg újra olyat, aki egyszer sem hoz semmit és még neki áll feljebb. Álljon meg a menet. Az én régi baráti társaságomban mindig le volt fixálva és meg volt beszélve, hogy egy ital-rágcsa-étel közül valamit hozzunk. Bár szerintem ez alapvető illemtanként evidens és meg sem kéne beszélni.
2018. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Illetve nálunk egy dolog ki volt kötve: alkohol nem vált ki más hozzájárulást, vagyis mellé ugyanúgy szolgáltatunk még valamit. Többnyire lányok hoztak sütit vagy hidegtálas ételt.

30/F

2018. aug. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!