Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyhogy nem vagytok éhesek,...

Hogyhogy nem vagytok éhesek, hogy maradhat ki a vacsora vagy kívántok "csak valami könnyűt"? Hogy lehet reggelire csak kávét inni?

Figyelt kérdés
Naponta ötször képes lennék megenni egy teljes tál főtt ételt. Csak sanyargatom magam miközben mindenhol azt látom, jaj nem vagyok éhes, pedig reggelire kávét ittam, ebédre kis gyümölcsöt ettem... A vacsora meg néha kimarad. Hogy lehet éhesen elaludni? Ez a valóság? Vagy csak menő online leírni, hogy nem eszek és az igazságtartalma lényegtelen?
2018. szept. 4. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Miért ne lenne valóság?

Igyál sok vizet, emellé alacsony kalóriatartalmú kajákat, pl gyümölcsöt.

2018. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mennyi gyümölcsre gondolsz egyébként? 5 banánra 2 almával és 1 mangóval? Vagy csak egy marék eperre?
2018. szept. 4. 11:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem menő. Ha napont ötször teljes tál főtt ételt bírsz enni, akkor nézess cukorszintet. Meg fogsz lepődni.
2018. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Az fel sem merült benned, hogy esetleg másoknak nem feltétlenül van olyan étvágya, mint neked? Belém például alapból nem fér több egyszerre egy fél adag ételnél, ha annál többet eszek, akkor órákig rosszul vagyok és ha nincs éppen étvágyam, akkor nem eszek, ennyi az egész. Például tegnap délután 4-kor ettem egy könnyű ebédet és ma délelőttig még csak nem is voltam éhes, szóval miért is vacsoráztam volna?
2018. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem menő, egyszerűen csak nincs mindenkinek egyforma étvágya. Azon is múlik, hogy mit dolgozol. Egy irodai munkásnak elég egy kávé, de aki nehéz fizikai munkát végez, az bevág egy fél szalonnát reggelire.
2018. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Minden ember más.

A férjem keveset eszik egy étkezésre, viszont egy nap 5-6x eszik és cingár.

Én délben éhezem meg először (reggel csak egy kávé) akkor kell a normális (közepes) adag főtt étel, majd legközelebb este 7-től vagyok éhes, de akkor folyamatosan, míg el nem alszom. Ha éjjel 3-kor, akkor éjjel 3-ig tudnék enni.

Igaz, nem töltött káposztát, vagy körömpörköltet, csak szendvicset, lágy tojást, süteményt, virslit, sós mogyorót, pattogatott kukoricát, kekszet, dinnyét, főtt kukoricát, csokit, na most egy kis sósat és most egy kis édeset, szóval bármit, csak folyton rághassak valamit.

Van is rajtam vagy 20 kg felesleg.

Ha ezt az esti zabálási kényszert le tudnám valahogy gyűrni, nem lenne gondom a súlyommal egy szál sem.

Már jártam orvosnál, kértem segítséget, de semmi.

Azt javasolták, hogy napközben egyek 5x és akkor este nem leszek éhes. Dehogynem! Ettem 5x és este jött a kálvária.

Már próbáltam este 8-kor lefeküdni és aludni, de ez hosszú távon nem működött.

Ezt csak az tudja megérteni, aki benne van. Borítékolható a cukorbetegség, a határát súrolom.

2018. szept. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A te kulcsod a reggeli, utolsó. 3 étkezéssel.
2018. szept. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, és nap közben csak csipegetek, különben ha rendesen eszek kidőlök mint a lisztes zsák és nem tudok dolgozni. Ezért csak este eszek rendesen, így viszont reggel nekem is elég a tejeskávé. Tudom, hogy ez nem normális. EGyik ismerősöm (férfi) leszokott a cigiről és eléggé meghízott egy időben. Nemrég találkoztam vele egy év után immár újra soványan, és kérdeztem hogy érte el. Mondta, hogy átszokott arra, hogy este nem eszik, és inkább bőségesen reggelizik. Értetlenkedtem, hogy hogyan lehet reggel bőségesen enni, de azt mondta "hidd el, ha nem vacsorázol, éhes leszel reggelre". Lehet ez lenne tényleg a normális, de ezt szerintem csak az tudja megtenni, aki ráér.
2018. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8

Rendes reggelihez 15 perc elég. Az egészség érdekében megoldható. Tudom, nekem is át kellett szokni.

2018. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Mások vagyunk. Nekem közel ideális a napi egy evés. Nagy haspók vagyok, rengeteget tudok enni, fogyni évek óta nem is nagyon megy (most azért megint beindult :D), de abszolút utálok napi többször enni, gyerekkorom egyik traumája a hús mellett a reggeli volt. Nagyon egészségtelen számomra a reggeli, csak bajnak volt, éhes és enervált lettem tőle hamar, tízóraiszünet előtt alig tudtam figyelni... Reggeli nélkül délutánig jóllakott vagyok :)

Kávét speciel délutántól éjszakáig iszom, a délelőttöm vízböjtös.


NEM alszom el éhesen. Ha éhes vagyok, azonnal és mindig eszem. Csak mert lefekvéskor néha 10-12 óra telt el az utolsó, szép nagy és laktató étkezésem óta, még jóllakott vagyok s ez kitart másnap délutánig. Inkább csak evés után lehetek éhes, illetve délután 4 után érzek energiahiányt, ha aznap nem ettem.


Ilyen ember is van... Nem hallottál még ilyet? Van, aki CSAK késő este eszik, addig böjtöl. Na ez nekem nem menne, de ezért vagyok én délutáni evő. Van, aki csak reggelizik.


Már mi menő lenne benne? Épp hogy majdnem mindenki hülyének néz a táplálkozásom miatt, de az engem sehol sem érdekel.


Én nem tudnék megenni napi 5 tál ételt, mert nekem egy étkezés 1-2000 kcal, alatta inkább neki se kezdek (kivételek akadnak, de azok kirívóan ritkák).

Nem mondom, egy nagy ebéd és egy nagy vacsora után még tudnék sokat enni késő este is, s még 3-kor is... De a brutális túlevés nem esne jól s 1-2 napon belül rosszul lennék és böjtölnék egy sort. Persze hallottam már emberekről, akik pokolian sok evésre képesek gond nélkül. Nagyon sokféle ember van, ne magadból indulj ki.


Nekem amúgy az a fura amikor... "Megettem egy zabkását 30 gramm zabból fél almával és most délutánig jóllakottan pörgök", "ez a szafi cucc, amiben kalória csak nyomokban van, annyira telít, hogy a nagydarab férfi páromnak is bőven elég 1-2 szeletke". Nem mondom, hogy hazudnak, de ez elég durva s igazán nem általánosítható, márpedig azt teszik. Hogy eme ételből MINDENKI jóllakik 1-200 kcallal. Én aztán bizonyosan nem és senki más sem a családban...

2018. szept. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!