Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyhogy nem vagytok éhesek,...

Hogyhogy nem vagytok éhesek, hogy maradhat ki a vacsora vagy kívántok "csak valami könnyűt"? Hogy lehet reggelire csak kávét inni?

Figyelt kérdés
Naponta ötször képes lennék megenni egy teljes tál főtt ételt. Csak sanyargatom magam miközben mindenhol azt látom, jaj nem vagyok éhes, pedig reggelire kávét ittam, ebédre kis gyümölcsöt ettem... A vacsora meg néha kimarad. Hogy lehet éhesen elaludni? Ez a valóság? Vagy csak menő online leírni, hogy nem eszek és az igazságtartalma lényegtelen?
2018. szept. 4. 11:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt az irodai munkázást. Nekem irodában is kellett az a 2800 vagy mennyi kcal naponta (jó, sétáltam és volt hájam is, de magasságom és izmom nem sok)... Most az, hogy valaki könnyű fizikai munkásként mondjuk 350 kcallal többet éget (iszonyúan keveset számít, ez tesztelve lett a családban), az olyan rengeteget nem jelent.

Nyilván egy kemény fizikai munkásnak már sokkal több kell, de rengeteg nem aktív ember éhes reggel.


Ami a banánt illeti, 5 banán nekem 1-2 órára elég, utána alaposan ennem kell, ha éhes vagyok. Más gyümölcstől éhes leszek. A víz szomjra jó, éhségre ugye nem, bár sokszor olvastam, hogy érdekes módon egyesek keverik ezt a két teljesen máshogy érződő dolgot is.

2018. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#6: Szendvics, dinnye, kukorica, mogyoró, csoki, ha én ilyeneket ennék egész este, én se lennék jó súlyban. Ezek eléggé gyorsan és alaposan hozzák a kalóriát s nem is feltétlenül laktatnak, az emberfüggő. A tojás a legtöbbeket laktat, az még jobb, persze az is elég zsíros, hozza a kalóriát.

Valószínűleg egy jobb étrendre van szükséged, bár az is lehet, hogy lelki okokból eszegetsz egész este. Hogyan érzed? Nekem volt egy időszakom, amikor késő este túlettem magam, tudtam, hogy el kell határoznom magam, ki kell hagynom a kései vacsorát (ha elkezdek enni, akár egy paradicsomot, végem) s alaposan jóllaknom addig (hogy ne legyen nagy csábítás). Nálam részben túl sok szénhidrát, részben lelki okok voltak. A helyedben próbálkoznék, nem jó ez, a felesleg sem, de a kényszeres esti evés s a szervezeted megterhelése sem.

2018. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Nálam a vacsora nem maradhat el, különben reggelig nem alszok el. Reggeli, ebéd nem érdekel, úgy szint a főtt kaja sem. 23 és 2 óra között lefekvés előtt eszek, lehetőleg laktatót. Házi szalonna, kolbász, tepertő, sonka és hasonlók hozzá főtt krumpli, tojás, kenyér, paprika, paradicsom, uborka, mikor mit.
2018. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Különböző méretűek is vagyunk, különböző korúak is, és különböző mértékben boldogok. Aki boldog, kevésbé éhes, a nők anyagcseréje lassúbb, az időseké is, a gyerekeké is, stb.

Te lehetsz 140 kilós 210 magas férfi is, én meg 45 kilós 155 centis nő, mért ennénk ugyanannyit?

2018. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy reggelizni KELL, elég káros tévhit. Nem kell, sőt! Felkelés után idő kell, hogy beinduljon az anyagcseréd, pár óráig békén kellene hagyni a szervezetet, nem leterhelni kajával. Nem véletlen, hogy sokan nem kívánják az ételt reggel, maximum egy üres kávét vagy teát isznak.


A másik: ha napi ötször kell enned, különben rosszul érzed magad, az a cukorbetegség előszobája. Egy egészséges ember ki kell, hogy bírja, hogy akár fél napig nem eszik, anélkül, hogy bármiféle baja lenne.

2018. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!