Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy-két naponta megiszok...

Ha egy-két naponta megiszok egy-két sört (29 évesen, munkából hazaérve), az azt jelenti / jelentheti, vhogy alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 19:57
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat.


Ha olyan esti program adódik, hogy el kell menni valamerre (kocsival), nem okoz gondot nem meginni valamit, de ha túl vagyok egy fárasztó napon (gyakori), jól esik leülni a parkban/az erdő mellett estefelé, és akár (túlnyomó részt) egyedül elfogyasztani 1-3 sört. Közben válaszolok emailekre, facebook üzenetekre, dohányzom, utána nézek neten olyasmiknek, amikre nap közben nem jut idő, esetleg zenét hallgatok.


A teszt sajnos azt dobta ki, hogy forduljak orvoshoz, viszont egyre növekvő alkohol mennyiség igényről, illetve nap közbeni alkoholfogyasztásról is regél, de ezek közül egyik sem igaz. Nap közben dolog (munka) van, eszembe sem jut ilyesmi, illetve szó sincs arról, hogy egyre többet szeretnék inni.


Volt arra példa, hogy két állás között (kora tavasszal) egy nap majdnem egész nap ittam (délelőtt kiderült, hogy felvettek az új helyre, így egyrészt örültem, másrészt kicsit befeszültem, hogy 2 nap mulva start), de annyira megijedtem ettől, hogy utána két hétig összesen 2x 2-2 sör fogyott el a két hétvégén. Ezzel sem volt abszolút semmi problémám, bár az igaz, hogy szívesen elfogyasztottam volna 1-1 napon 1-1 sört.


Továbbá a teszt kiértékelése említ elvonási tüneteket, de én ilyet sem tapasztaltam, illetve a hétvégente való túlzott alkoholfogyasztás sem igaz rám (olyannyira, hogy ha nem megyek semerre egy adott hétvégén, hanem mondjuk bútort építek, szerelek valamit, vagy csak kikapcsolódom itthon, akkor konkrétan semmi alkoholtartalmút sem fogyasztok), csakis kizárólag alkalom adtán, amikor például szervezek valami társasági összejövetelt, esetleg valami alkalmat ünneplek/ünneplünk.


Azt sem tagadom, hogy nem csak azért iszok, mert ízlik, hanem azért is, hogy kicsit kikapcsoljam az elmém, ne agyaljak azon, hogy milyen restanciáim vannak, mennyi teendőm lesz az adott héten..szóval egy kicsit el szeretnék lazulni, nem arra koncentrálni, hogy mi nincs, mi a baj, hanem élvezni, hogy süt a nap, kellemes az idő.


Az sem idegen tőlem, hogy ugyanezt teszem (park, pad, cigi), csak egy Monster energiaitallal,bár igaz, ez ritka, és főleg akkor valósul meg, ha tudom, hogy halaszthatatlan dolgom van otthon, ami teljes embert kíván.

Ha kocsival megyek társaságba, akkor is abszolút működik a 0%os (citromos:) Gösser, és teljesen jól tudom magam érezni.


Sokszor gondolok arra, hogy ha lenne párkapcsolatom, akkor másképp telnének az esték, például javarészt alkoholtól mentesen.


Szóval..ez van, meg ilyen és ehhez hasonló dolgok :) Igazából, mivel ez az állapot már régebbre nyúlik vissza, így kíváncsi lettem, sőt, valamelyest tartok is tőle, hogy..alkoholista vagyok(-e).


Én azt hiszem, igen (sajnos), de amikor erre gondolok, nem tudom elfogadni. Nem érzem összeegyeztethetőnek azzal, akinek gondolom magam.


/ Ha ezt mind elolvastad, jár a köszi :) /

2018. szept. 12. 21:53
 12/31 anonim ***** válasza:
36%

Nem hinném hogy tévedésben vagyok, mert

1, ha nem iszom, (gyógyszer, program, miatt), nincsenek elvonási tüneteim.

2, napközben ha ingyen van se kell

3, megválogatom mit iszom

4, ha akarnám, holnap már la tudnék állni az ivással.

Ahogy letettem a cigit, a napi 6 kávét, a zsíros rossz kaját és még pár rossz tulajdonságomat.

Már csak ez az egy van, ez jól esik, este senkit(gyereket pláne) nem zavar. Most kicsit híztam, 10 napja csak egyet szopogatok el. Meg tudom álni, ez az ami sokaknak nem megy.

2018. szept. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdezö: az utóbbi válaszodra reagálok csak.

Amiket találtál tüneteket, azok egy része csak akkor lép fel, ha valaki más súlyosabban alkoholista, ezért magadnál érthetö módon nem fedezheted fel (még).

Szerintem te még a határon mozogsz, de a legjobb úton vagy az alkoholizmus felé.

Javaslatom szerint próbáld ki, hogy 2-3 hónapig egyáltalán nem iszol semmilyen alkoholt, ezzel tesztelni tudod a témát. Ha nem birod ki, akkor függö vagy, mégha egyelöre nincsenek is komolyabb tüneteid.

Egyébként munka után sem fontos lazításként alkoholt inni, egy jó tea ugyanazt a hatást megteszi és nem károsítod magad vele.

2018. szept. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

sajt lajos: EZ tipikus alkoholista megnyilvánulás:


"4, ha akarnám, holnap már la tudnék állni az ivással."


Csak a gond ott van, hogy egyrészt nem akarják, másrészt meg ha odakreül a sor, akkor kiderül, hogy mégsem tudnak leállni - és akkor jön az, hogy egy pohár bor/egy üveg sör nem árt...

2018. szept. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, hogy per definitive alkesz vagy, de akkor nagy különbség van alkoholista és alkoholista között.


Én is iszom minden nap 3 - 4 sört vagy 20 éve. Ha nem iszom valamilyen oknál fogva, semmi bajom.


Látott már valaki igazi alkoholistát? Mi történik vele ha nem ihat? Ismertem egy fickót, lecsúszott negyvenes csákó volt, az anyjával élt. Állandóan a kocsmában ült, pénze persze nem volt, fröccsözgetett. Nem ivott sokat.


Egyszer egy bagatell baleset miatt - elesett a biciklivel - kórházba került. Ott persze nincs pia. Nem volt senki, aki tájékoztatta volna a dokikat, nem voltak rokonai, barátai. Az idős muterja nem ment be. Egyszer csak elkezdett nagyon szarul lenni, nem tudták mi a baja. Aztán meghalt az elvonás miatt.

2018. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%

5

Mindketten. Csak fokozatbeli különbségek vannak köztetek.


Az is alkesz, aki alkalomszerűen, de nem tudja megfékezni és lealjasul, és az is alkesz, aki nem tudja megfékzeni azt, hogy az élete része legyen.

2018. szept. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
40%
Tulajdonképpen oda jutunk, hogy aki egynél többször ivott már életben szeszt, az mind alkoholista.
2018. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Oda jutunk, hogy akinek befolyással van vagy a viselkedésére vagy a napi rutinjára, az az alkoholista.
2018. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
13%

18.


Jó, de akkor miért alkoholistázzák azt, aki mindennap iszik, de mégsincs hatással az életére?

2018. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

19

Mert az, hogy "mindennap iszik", azaz beépült a mindennapjaiba, azaz megváltoztatta a mindennapi szokásrendszerét, az azt jelenti, hogy hatással vanrá, tehát alkoholista.

2018. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!