Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egy-két naponta megiszok...

Ha egy-két naponta megiszok egy-két sört (29 évesen, munkából hazaérve), az azt jelenti / jelentheti, vhogy alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 19:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
64%

20.



Akkor az, hogy "havonta egyszer iszik", azaz beépült a hónapjaiba, azaz megváltoztatta havi szokásrendszerét, az azt jelenti, hogy hatással vanrá, tehát alkoholista.

2018. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is.


Megpróbálok kicsit jobban odafigyelni az ivászatra, aztán ha azt veszem észre, hogy nem megy, elmegyek orvoshoz.

2018. szept. 13. 20:46
 23/31 kriszpo ***** válasza:
67%

[link]

Ez az orvosi szakvélemény.

2018. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
38%

Nem kívánom tovább gerjeszteni a vitát, valahol mindenkinek igaza van, nincs mit tovább ragozni rajta.

Napi 1 sör még nem alkoholizmus, abban az esetben, ha bármikor le tudsz mondani róla.

Nagyapám majdnem minden nap megivott 1, azaz egy pohárka vörösbort az ebédhez. Soha nem volt berúgva, nem voltak elvonási tünetei ha nem itta meg azt a keveset és 95 évig élt. 1-2 deci minőségi vörösbort még az orvosok is ajánlanak. Persze, le lehet élni egy egész életet antialkoholistaként, jó az, de minek..?

2018. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azt sem tagadom, hogy nem csak azért iszok, mert ízlik, hanem azért is, hogy kicsit kikapcsoljam az elmém, ne agyaljak azon, hogy milyen restanciáim vannak, mennyi teendőm lesz az adott héten..szóval egy kicsit el szeretnék lazulni, nem arra koncentrálni, hogy mi nincs, mi a baj, hanem élvezni, hogy süt a nap, kellemes az idő."


Ez a része elég veszélyes... Ha már ahhoz alkohol kell, hogy élvezhesd, hogy süt a nap, kellemes az idő...


"Ha kocsival megyek társaságba, akkor is abszolút működik a 0%os (citromos:) Gösser, és teljesen jól tudom magam érezni."


Hogyhogy abszolút működik? A 0%-os nem alkohol.


"Sokszor gondolok arra, hogy ha lenne párkapcsolatom, akkor másképp telnének az esték, például javarészt alkoholtól mentesen."


Na ugye, hogy úgy lenne normális, te is érzed.


Mindenesetre szerintem ne csak akkor válaszd a 0%-ost, ha vezetsz, hanem egyébként is minél többször.

2018. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
76%

21

Nem, nem igaz. Mert aki havonta egyszer iszik meg egy sört, az egy átlag, nem pedig minden hónapban 12-én meg kell innia, mint annak, aki naponta teszi.

2018. szept. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
37%

24

Nem, senki nem ajánl napi 1-2 dl vörösbort.


Ahogy egy mikrogramm arzént sem.


Semmi nincs a borban, ami ne lenne meg a szőlőben is, csak az alkohol, amiből viszont semmi nem hasznos.

2018. szept. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

Egy hete punnyad a hútőmben Görögországból hozott szőlő, de nem szeretem... Igaz, bort sem ittam már vagy két hónapja, hetente egy-két doboz sört azért megiszom, minden rendszeresség nélkül, amikor épp megkívánom.

Ez a vörösbor-kérdés szintén egy vitatott téma, ezerszám találhatóak cikkek a témában, pro és kontra. Lehet rajta elmélkedni.


[link]


[link]


[link]

2018. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
82%

A kontra lemaradt:


[link]

2018. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
33%

Pro: borászortál és webbeteg.

Kontra: idézet orvosi szaklapból, összefoglalva.

Na, ennyi.

2018. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!