Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mennyi levest esztek?...

Ti mennyi levest esztek? Melyiket szeretitek?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy a leves kell a szervezetnek, de sokan nem szeretik. Például vőlegényem, csak néha eszik, egy-egy tányérral. Én eszméletlen leveses vagyok, képes vagyok 3-4 tányérral egyszerre megenni,főleg a zöldséglevest, ami 30 perc alatt kész. Ti hogy vagytok ezzel? :)
2018. okt. 1. 20:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
69%

Nem nagyon eszünk levest. Nem kell a szervezetnek egyáltalán jobban, mint a normális étel és a folyadékbevitel, EZ köztudott.


Egy évben 3-4 alkalommal eszünk egy frikasszét vagy nyáron egy gazpacho-t, mert a melegben jólesik. De ennyi.

2018. okt. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok: ha 3-4 tányér "zöldségleveset" megeszel, akkor javaslom gyomortágítás helyett egy tányér rendes ételt enni, és máris nem lesz szükség a másik 3-ra. A testednek tápanyag kell, nem 4 tányérnyi vízben úszó főtt zöldség ... ezért eszel annyit.
2018. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Szinte sosem eszem levest. Kivétel a húsvéti tárkonyos bárányleves.


Anyámnak is az volt a véleménye, hogy a "leves, az kell", és nem kaptam második fogást, ameddig meg nem ettem. Aztán, amikor már saját háztartásom volt, többet nem ettem levest.


Megfőzni, megfőztem, a családtagjaim levesesek voltak, de még megkóstolni is nehezemre esett. Az családom, barátaim tudják, hogy az én terítékemhez nem kell mélytányér.

2018. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Mansour ***** válasza:
77%

Nálam is 3 tányér az alap, és nem lett belőle egészségi problémám...

Ha lehet, minden nap ennék levest, de nem mindig megoldható. Ha 1-2 napig nem eszek, akkor már nagyon kívánom. Minden levest szeretek, kivéve a gyümölcslevest, illetve arra sem mondanám, hogy nem szeretem, csak nem levesnek, hanem inkább desszertnek vagy nassolásnak eszem meg.

A legjobb szerintem a jól elkészített, tartalmas húsleves és gulyásleves, de nagyon jók a zöldséglevesek és ragulevesek is. Egy tartalmas minestrone komplett ebéd tud lenni. Hétköznap vacsorára pedig nagyon jó a gyorsan elkészíthető tojásleves, sóska- vagy spenótleves.

2018. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

A szervezetnek nyilvánvalóan nem kell leves, az ősember se evett, sok kultúrában pedig ma sem esznek, ésatöbbi. A levesek közös metszete csupán a víz, az kell, de amúgy semmi logika a kérdező állításában.


Heti egyszer főzünk levest, szeretem, de a fene se melózik gyakrabban egy kis ízes vízért (ami azért jó).

Szinte mindig vegyes zöldséglevest főzök, illetve néha zöldséges hagymalevest, amit csak egy szakértő tud megkülönböztetni az előzőktől, leszámítva, hogy abban buggyantott tojás van, a zöldséglevesben pedig nem (hacsak nem ítélem úgy, hogy mégis az lesz). A tojás azért feldobja a kalóriatartalmát s a hagymalevesem elég híg, kevés melóval jár.


A levest mennyiségben eszem, 1 liternél kezdem, emiatt ma már nem mindig ideális számomra, mert nem marad hely másnak. Az ebéd kiemelkedően a főétkezésem (úgy értem, a kalóriabevitelem zöme akkor kerül be a szervezetembe) s ha van leves, általában akkor repülök rá igazán.

2018. okt. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
35%
Az ne legyen már gond, ha valaki 4 tányér levest eszik. Speciel én nem hiszek a gyomortágításban (a gyomor magától tágul, szűkül, ez a dolga. akinek rossz, ha sokat eszik, ne egyen, nekem szinte teljesen mindegy, hogy sokat vagy keveset eszem térfogatban), viszont nagyon szeretek 1-1,5 kg könnyed zöldségételt enni adott esetben (akár leves, akár nem, pl. a paradicsomos káposztánál régen ez volt a preferált mennyiségem). Nyilván eszem mellé rengeteg zsírt és fehérjét is, nyugi, valamivel jól is kell lakni s ott vannak a szükséges tápanyagok. De a zöldségimádatom elég erős és nincs is ezzel semmi baj. S ha valaki ezzel visz be sok vizet s nem külön issza, az is OK.
2018. okt. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%

26

Egy biológiai tény nem attól válik azzá, hogy te elhiszed vagy sem. A gyomorszűkítő műtétek alapja például a széttágult gyomrok mesterséges apróra szűkítése. És ez csak egy példa, mert off.

2018. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom, egyeseknek miért kell mindenbe belekötni és minden kérdés alatt veszekedni, a kérdés nem az volt, hogy árt-e, vagy sem. A cigi is árt, mégis több millióan szívják. De remélem aki leállt itt okoskodni, annak boldogabb lett a napja.

2018. okt. 2. 20:45
 29/29 anonim ***** válasza:
56%

Vegigolvastam az osszes valaszt es meglepodtem. Alig esztek levest pedig egeszseges ebben sokan egyetertenek itt is.

En minden nap eszek es a gyerekemet is igy nevelem. Fel evente 1x ha ugy alakulna hogy nincs.

Nem sokbol tart megfozni, altalaban 2 naponta, igy heti 3x kell, pld. huslevest, gulyast 3 napig is esszuk, meg finomabb melegitve osszeerve.

2018. okt. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!