Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy egy olyan...

Lehetséges, hogy egy olyan ételt amit imádtunk/utáltunk megutáljuk/megszeressük azért mert rossz/jó emlék fűződik hozzá?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2018. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen, nekem pl. a töltött káposzta az. Minden évben karácsonykor van, nem szeretem, de ilyenkor azért jól esik, eszembe jutnak a régi karácsonyok.
2018. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
oviban utáltam a paradicsomlevest. a halat sem ettem meg gyerekkoromban, max paprikás lisztben kisütve. halászlével ki lehetett kergetni a világból. gombára ránézni se bírtam. most mindet szeretem nagyon. rántott gombával annyira nem vagyok jóban, de megeszem, minden más verzióban jöhet bármikor. 24vagyok
2018. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

A megutálás a könnyebb nálam, betegség előtt azt ettem utoljára, aztán hánytam, és már utálom is.

Olyan még velem nem volt, hogy így szerettem meg valamit.

2018. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehetséges, de velem ilyenek nem történtek, azt hiszem. Olyan volt, hogy megszerettem valamit, de különösebb okom nem volt rá, egyszerűen megváltoztam vagy egy ételnél kiderült, hogy abban az egy formában szerintem is ehető...


A megutálás nálam extrém nehéz. Egyszer megutáltam a hagymalevest egy egész hétre, amikor nem volt pénzem és elfogyott minden, kvázi ecetes-sós vízben főtt hagyma maradt a hagymalevesből. Na az rossz és a rendesre se tudtam jóízűen gondolni egy hétig. De utána ugyanúgy rajongtam érte tovább. Ha betegre eszem magam valamiből (ritka, mert nem vagyok mazochista, de azért van, hogy később esik le, hogy sok), akkor sem utálom meg.

Olyan van, hogy valaki nem szeretem emberre emlékeztet egy étel, de attól még finomnak érzem, csak kicsit rontja el az élményt a dolog, emiatt ezeket kerülni is szoktam.

2018. nov. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Persze. Én például azóta nem tudok "nyersen" kolbászt enni, hogy egyszer kiskoromban ettem vajas kiflivel, és rá 10 percre viszont láttam az egészet. Eleve nem szeretem a puha húsokat (puha alatt már azt is értem, amit könnyen ketté lehet harapni), de az, hogy még ez is megtörtént...

Azóta egyszer már visszaszoktam, de megint történt egy hasonló. Bár azt vírus okozta, azóta tartósan undorodom a kolbásztól, ha nem sütve van mondjuk pizzán, vagy melegszendvicsen.

2018. nov. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
én a spenotal vagyok igy ,csak zöld nokedli képében eszem meg ,füstölt sajtal ,
2018. nov. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rántott hús. Szerettem mindig, aztán egy osztálykiránduláson első nap, ebéd: rántott hús, krumplival, vacsora: rántott hús rizzsel, második nap reggeli rántott hús kenyérrel, ebéd: rántott hús zsemlében, vacsora: rántott hús krumplival. Azóta gyűlölöm a rántott húst. Ennek több éve.
2018. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én egyszer elkaptam valami hányásos vírust, és az aznap ebédre evett kukoricasaláta, ami addig a kedvencem volt mind kijött belőlem. Utána majdnem egy évtizedig nem voltam hajlandó megenni, még a szagától is felfordult a gyomrom. Aztán végül is újra megszerettem.
2018. nov. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy "kellemes" hányós fertőzés óta nem eszem meg a töltött cukkinit
2018. nov. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!