Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért vagyok éhes ha megeszek...

Miért vagyok éhes ha megeszek 4 szelet nagy kenyeret hatalmas tál salátával? Lehet betegség hogy folyton éhes vagyok? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
kb 1 hete alig ettem valamit csak a munkahelyen ebédet mert akikkel lakom...hát hogy is mondjam nem torodnek semmivel... es ma vegre ettem vagy 9 szelet kenyeret sonkával meg most vacsorara ilyen salátát hallal de meg mindig mintha ehes lennek...

2018. nov. 13. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Egyél egyél egyél egyél
2018. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én is éhes lennék. Sőt, fél kiló zsíros kenyér és másfél kiló paradicsomos káposzta után is csak éheznék, bár a hasam már feszülne, ha egyáltalán belém férne ennyi.

Rendes mennyiségű fehérje, az laktat jól engem, elég sok zsírral.


Általában is a fehérje a leglaktatóbb, nem tudom, mennyi s milyen sonkát ettél. Mert 30-40 dkg jó zsíros sonka nekem már bejönne 1 szelet kenyérrel és salátával is. Egy hetes éhezés nem sokat változtatna.

Hogy téged mi laktat s mennyire éheztél ki, igazán nem tudhatom, de még az is simán lehet, hogy kismillióféle tápanyagból van hiányod (ha nem is úgy, hogy kiürült a tartalék, csak a szervezeted szeretne feltankolni belőlük végre) és amíg nem ettél kiegyensúlyozattan egy nagyot, éhes maradsz...

Amit ma ettél, az korántsem egy alapos, komplett tápanyagbevitel...


Sőt. Az is lehet, hogy ha a tested eleget kap, lelkileg akkor is éhezőnek érzed magad, de vársz és leülepedik. Én néha éhezve hagyom abba az ebédet (pl. ma. jó sokat ettem pedig), de 1-2 óra és jóllakom.


Mi az, hogy folyton éhes vagy? Ma és egy hete okod volt rá, mi volt előtte? Szoktál alaposan, kiegyensúlyozattan, a neked megfelelő stílusban enni s mégis éhezni? Én előbb tippelnék arra, hogy mégsem eszel megfelelően. Engem évtizedekig csak az óvott meg a foltyamatos éhezéstől, hogy iszonyúan túlettem magam kvázi minden egyes nap. Aztán rájöttem, hogy rossz volt az étrendem, azóta jó.


Van, aki a napi többszöri evést vagy a jónak mondott makrókat kényszeríti magára, csak mert mindenki azt mondja neki, hogy úgy kell (sokaknak valóban príma az, de ez nem általános), de a szervezetének ez nem tetszik. Ez simán okozhat gyakori éhséget.

2018. nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ja, hal is volt. Mindegy, attól még viszonylag áll, amit írtam, max. a fehérjére vonatkozó nem, ha elég fehérjét ettél. De nem tudom, mennyi fehérjét ettél és mennyi kell neked, pláne egy hét koplalás után. Ilyenkor ne csodálkozz, ha 2 napig enned kell és éhezel. Majd elmúlik, ez szinte tuti.
2018. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem komoly csak tomni kell a fejem?
2018. nov. 13. 22:59
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Meg nem bírnék enni 9 szelet kenyeret. Még egyet is nehezen.

Szerintem mást kéne enned. Ami eltelít. És megfelelően, kiegyensúlyozottan étkezni. A bezabálás nem használ.

2018. nov. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
A főzött étel sokkal jobban laktat, még ha könnyű étel, akkor is.Sokkal több folyadékot igyál, ha már szárazat eszel.
2018. nov. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott erről egy film. Volt ez az Alkonyzóna sorozat, kb. 45 perces agymenések. Az egyik sztori arról szólt, hogy a pasi telhetetlen volt, ráadásul rendkívül rossz természetű. Egyszer egy kínai étteremben a szerencsesütiből azt az üzenetet húzta, hogy "meg fogsz halni".

Utána folyton éhes lett, és csak zabált és zabált, de nem tudta csillapítani semmi sem az éhségét.

Kétségbe esve ordibált, hogy "Miért vagyok még mindig éhes?"

Újra bement abba a kínai büfébe és megint kapott egy szerencsesütit, amiben az állt, hogy "már halott vagy". :-)

Bocs a sztoriért, de nem tudtam kihagyni, hogy ne meséljem el.

Próbáld ki, hogy ne kenyérrel tömd a fejed, hanem valami tartalmasabb étellel. Magamról mesélek példát. Én ha reggel szendvicset eszek, (pékárut) egy óra múlva éhes leszek. De ha megeszek simán két szem lágytojást natúrban, sokkal tovább bírom.

2018. nov. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

egyéé húst meg ámit tólósz az utcóbán

fíl májomot odoadom ha gondolod

laktus spartaus

2018. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Szia nekem is régen hasonló gondom volt csak annyit tudok ajánlani hogy igyál sok vizet és hogy olyan ételeket egyél amik laktatnak
2020. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!