Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Beteg voltam, több napig alig...

Beteg voltam, több napig alig ettem, mert influenzás voltam/vagyok, nem volt étvágyam, de ma meg hatalmas étvágyam van és megettem kb 3000-3100 kcalt?

Figyelt kérdés

Influenzás voltam, picit még az vagyok (múlt héten: láz, az már nincs, fájnak a végtagjaim, a lábaim nagyon... most is, meg köhögök, fújom az orrom 5 percente, tüsszögök most is.


Diétázom, kb. 8 hónapja. Heti rendszeres (2-3) mozgás megvan, múlt hét kedden még futottam mikor nem voltam beteg.

A csütörtöki meg a szombati edzés maradt ki.


Nagyon nem volt étvágyam, meg a hétvégén 2-3szor hánytam is, pedig nem ettem sokat.

Inkább - mivel nem akartam kihányni - alig ettem, de étvágyam se volt. Tegnap már kicsit többet ettem, kb 500-600 kcalt (tudom, ez is kevés)


Ma viszont olyan éhség jött rám, hogy csak na...

a nap első felében igyekeztem a megszokott kajáim enni (csirkehús, saláta, uborka, paprika, paradicsom, brokkoli, (főzve!) kölest is ettem picit, ma viszont olyan éhség jött rám...

A jó kajákból (köles, alma, csirkehús, zöldségek + 1 pohár tej reggel a kávémba) kb 1000 kcalt vittem be, de délután megettem egy gyrost, és egy pizzaszeletet

Most este meg egy pizzát... egy egész pizzát (300 gr, Lidl-ös mirelit pizza, 211 kcal/100 gramm, így az egész: 633 kcal, ettem hozzá 100 gr sonkát (113 kcal) + próbáltam ellensúlyozni sok zöldséggel: ettem hozzá jégsalátát, 2 paradicsomot, kalifornani paprikát és brokkolit.

A gyrost pedig szósz és mindenféle öntet nélkül kértem, de tudom a pita meg rossz...


ez így összeszámolva kb 3100 kcal.


Tudom, hogy 1 nap alatt nem lehet hízni, de mit kezdjek, ha holnap is ilyen éhség tör rám?

Nem akarok ennyit enni holnap.



2015. febr. 15. 19:46
 1/4 A kérdező kommentje:

+ még 2 kornspitzet is megettem, amit nem szoktam diéta alatt, inkább barnarizs/köles.


Kb. 2 hónapja nem ettem pizzát meg gyrost, ma nagyon rákívántam de csak az egyik helyett sikerült mindkettőt ennem...

nem tudom miért.


Nagyon fáradt vagyok, fájnak a lábaim, tüsszögök, egész nap aludni akarok... és éhes voltam egész nap. :( pedig pár napja alig volt étvágyam is.

Ha beteg vagyok akkor nem kéne még mindig étvágytalannak lennem?


Amúgy a diétám sok húsból áll (csirkemell, csirkecomb, hal stb) 1-2 sovány felvágott (csirkemell, pulykamellsonka) ritkán valami teljes kiőrlésű pékáru (1 zsemle heti 1-2szer) tejterméket (yoghurt stb nem eszem, mert nem szeretem gyerekkorom óta, csak 1 pohár tej a kávémba) eszem tojást még, meg rengeteg zöldséget és alacsony cukortartalmú gyümiket, néha olajos magvakat nagyon keveset!

2015. febr. 15. 19:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván ki voltál éhezve a betegségtől.
2015. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Betegség idején nem is érdemes a fogyókúrával foglalkozni. Ne pörögj ezen. Inkább próbálj minél kiegyensúlyozottabban enni, és ha rád tör a farkaséhség, akkor is gyümölccsel, zöldséggel, normális kajával jóllakni. Viszont én most nem nézném a mennyiséget, hanem ennék belőle, amennyit kíván a szervezetem. A betegség után muszáj energiával ellátni magad.


Plusz ki is tűzheted, hogy mondjuk még adsz 3 napot magadnak, utána visszatérsz a szigorú rendhez.

2015. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Teljesen megzavarodtam.

Egyik nap, a brokkolit, amit például imádok enni általában, túl "vizesnek" éreztem. Meg az összes zöldséget, a paradicsomot, uborkát. Valami szilárdra vágytam, kenyérre meg pizzára.


Másik nap meg: soha nem szoktam tejterméket enni, vagyis kb. 2havonta 1-szer, a héten szerdán meg csak a tejtermékeket kívántam (túró, natúr joghurt, ehhez gyümölcsöt ettem)

Csütörtökön meg a nyers, ropogós dolgokat kívántam: kalifornai paprikát, uborkát, szóval bármi ami nyers, kemény és jól ropog + a friss, teljes kiőrlésű kenyeret (annak is a héját, nem a puha belsejét, hanem a keményebb héját.)

Fehérjét (hús, tojás, stb) nem is kívántam.


Kedden meg csak pépes dolgot tudtam enni, semmi nyers zöldséget (zabkását készítettem)


Help! Mi van velem? tökre megzavarodtam... még köhögök, meg kicsit tüsszögök de lázam már nincs, viszont kaja terén totális káosz vagyok...

nem kívánom a csirkehúst, csak ezeket a SZ*ROS keményítőket, mint zabkása meg teljes kiőrlésű kenyér...


mi történt velem?:(

vissza akarok állni a diétámhoz!! de egyszerűen se a felvágottra nem bírok ránézni (csirkemellsonka, jó minőségű felvágottak) se a húsra, se a tojásra... semmi ilyenre!

2015. febr. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!