Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételek tartalmaznak...

Milyen ételek tartalmaznak jódot? Mert alacsony a pajzsmirigy funkcióm. Ezért kérdem. A tsh szintem a napokban egekben volt. El fogom veszítenia pajzsmirígyemet, teljesen elpusztul.16 f

Figyelt kérdés
valami japán nevű féle betegségem van. Krónikus gyulladt a pajzsmirígyem.
2010. jún. 26. 15:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

15:55 vagyok. Hoppá! Lehet, hogy összekevertem? A jód tudom, hogy tiltott volt. Lehet, hogy pajzsmirigy túltengése volt? Azt tudom, hogy az izotópos kezelés után sem állt be tökéletesre, és most ha jól emlékszem a nevére Euthyrox-ot szed, de olyan 4-5 éve ugyanazt, és így most jól van. Előtte nagyon lefogyott. Egy biztos, egyre több a pajzsmirigy rendellenességben szenvedőknek a száma.

Ezek szerint akár alacsony, akár magas, tiltott a jód? Ezt senki nem mondta eddig.

2010. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
de anyukádat előtte pajzsmirigy túltengés miatt kezelték?
2010. jún. 26. 21:57
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, ma kérdeztem rá, meg elővettem a kórházi papírjait. Tényleg túltermelt, bocsi megkevert ez a jód dolog.

Azt hittem, csak azoknak tilos, akiknek túltermel. Feltételeztem, hogy ha alulműködés van, akkor biztos használ a jód. Ezek szerint nem ilyen egyszerű. Nem akartalak megtéveszteni, csak nekem így lett volna logikus.

Túltengés, izotópos kezelés, majd egy kicsit alultermelés van most 4-5 éve, de a gyógyszerrel egy helyben áll minden lelete. Jobbulást.

2010. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszi a választ! ;)

Akkor megnyugodtam h. nem kell kivennia pajzsmirigyemet. Lehetséges h. nem kötelező!


Köszi a kívánságokat

2010. jún. 27. 13:12
 15/15 anonim válasza:

Kíváncsi volnék a jelenlegi állapotodra. Én japán tengeri algát (wakame) fogyasztottam, és ettől begyulladt a pajzsmirigyem. Két hétig túlműködés majd lassan két hete alulműködés követi ezt... méreg az alga! 0.66 grammot szabad enni belőle, én meg későn vettem észre...


Azt javasolták, hogy közönséges galaj teával gargalizáljak! Te jobban vagy? Mi történt az alulműködés után? Meddig tartott? Mitől gyógyultál meg?

2016. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!