Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Most akkor tényleg egészségtel...

Most akkor tényleg egészségtelen a steak?

Figyelt kérdés

Pár hónapja kezdtem steaket sütni mert nagyon megtetszett a dolog,és mint kiderült nagyon szeretem.

Az osztrákoknál szoktam venni hátszínt kb 20 euró/kg áron szóval lehet mondani hogy jó minőségű.


Hetente 1x szoktam sütni egy 3cm vastag darabot (kb 350g)

3-3 percig oldalankét utána egy kis fokhagymás vaj a tetejére.


Sajnos a családban elég sokan elítélnek ez miatt mert azt mondják hogyan lehet megenni azt a nyers húst meg hogy nagyon egészségtelen és káros,amellett hogy nyers a vörös hús nagyon rossz hatással van a szervezetere.


Hogyan értethetném a többiekkel hogy nem káros ez?

Vagy igazuk van és valóban rossz?



2018. nov. 25. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1x bőven belefér. Az a hús pedig közel sem nyers, mivel hőkezelést kapott.

Ha nincsenek a húgysavszinteddel problémák illetve nincsenek köszvényre utaló jelek, akkor nyugodtan fogyaszd.

2018. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Én is imádom az alig átsütött steaket, és a nyers, tatár beefsteaket is. Semmivel nem egészségtelenebb, mint pl. a cukorral bevont gabonapehely, sőt! Én az angolos steaket mindig párolt zöldségkörettel eszem, sokkal egészségesebbnek és természetesebbnek tartom, mint bármely MŰzlit, műkaját. Fontos, hogy ha nyersen, vagy alig átsütve eszed, megbízható forrásból szerezd a húst, más bajod nem lehet.
2018. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészségtelenebb, mint pl egy marhapörkölt, heti 1x simán belefér. Az pedig, hogy nincs annyira átsütve, szintén nem egészségtelen, csak megbízható helyről származó, és friss hús legyen, a (túl)sütéssel ugyan biztonságosabb lesz a hús elfogyasztása(paraziták, kórokozók biztos elpusztulnak), de veszít a tápértékéből, és az élvezeti értékéből.
2018. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki ilyenekkel traktál, hogy ez meg az az étel így meg úgy egészségtelen és "ne edd", azt ugyanazzal a lendülettel b#szd tarkón és mondd meg neki, hogy foglalkozzon a saját tápanyag-bevitelével.
2018. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Dehogy egészségtelen.


Én szoktam mellé héjában megfőzni 3-4 kisebb szem krumplit,majd héjastul 4-5 gerezdre vágom őket,olivaolajjal meglocsolom,utána só és friss őrölt bors rá,majd serpenyőben letakarva néha átkeverve aranybarnára sütöm.


Ja és steak-hez ajánlott kezeletlen,nagy szemű sót használni.

2018. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!