Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen kézi mixert vegyek?...

Milyen kézi mixert vegyek? Sűrűbb krémek, tészták keverésére, gyúrására használnám.

Figyelt kérdés

Hobbiból sokat sütök, de a mostani mixerem már nagyon kezdi magadni magát.


Leggyakrabban sűrűbb krémek, vajkrémek keverésére, könnyebb tészták gyúrására használnám. Az eddigi mixereim már egy vajkrémnél is megadták magukat.


Sokáig szemezgettem egy Bosch MFQ 36400 alapgéppel 10 ezer körül, de a családban, akinél láttam, eléggé lomhának tűnt. De nem volt alkalmam kipróbálni sűrűbb dolgok mixelésénél, tehát ha bárkinek van tapasztalata vele, örülnék, ha megosztaná.


Nagyobb vágyam egy KitchenAid-es 9 sebességes kézi mixer, ami 30 ezer Ft lenne Amazonról (itthon 50 ezerbe kerül, nagyon túlárazott), elég jó vélemények vannak róla, de picit drágának érzem, és nem tudom, valóban annyira jó-e, amilyennek mondják. A KitchenAid-esről azt állítják, hogy kenyértésztával is elbír, de vajon tényleg megér 30 ezret?


Nem kell keverőtál hozzá, sem aprító, sem botmixer, a lényeg, hogy csendes és erős legyen, és akár egy nehezebb tésztával is elbírjon. 5-nél több sebesség pozitívum.


Van bárkinek javaslata, hogy milyet érdemes venni, főleg 8-30 ezer Ft között?


A válaszokat előre is köszi.



2019. jan. 6. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem konkrétan ezeket a gépeket, inkább ipariakat használok.


Azt viszont tudom, hogy a lomha nem biztos hogy rossz. Sőt, sok ipari gép se túl gyors. Ellenben nyomatékos, és eldöcög 10 évig.

A sebességfokozat ugyanígy parasztvakításnak tűnik, szimpla számháború.

Az egyik 3 fokozatosat árul, a másik 9 fokozatosat, és mivel a 9 több mint a 3, azt veszik meg.


Aztán kiderül, hogy a 9 fokozat közt alig van átmenet, gyakorlatilag 3-mat ér, plusz ha hozzávesszük a kevert anyag ellenállását, lehet a 9 fokozat nem ér annyit, mint a 3.


Tudom, hogy a boltokban nincs akkora választék, és kényelmesebb rendelni, meg amúgy se tudod a boltban használat közben kipróbálni, szóval jól csinálod, hogy felhasználói tapasztalatokat keresel.

Hát konkrét gépekkel kapcsolatban én nem vagyok felhasználó, de ez a szakmám, sok ilyen gépet használok, és a legutolsó szempont amit figyelnék, hogy sok sebességfokozat legyen, és csendes legyen.

2019. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fokozatokról egy gondolat.

A régi fajta egyetemes konyhagéppel konkrétan évtizedekig készült minden! Szó szerint, minden, amit keverni, felverni, dagasztani, aprítani darálni stb kell.

Mindenhol. Hungar Hotels-től kezdve (1965) a legjobb éttermekig. Bármit tökéletes minőségben meg lehet vele csinálni. És mai napig meg lehet, mert változatlan konstrukcióban lehet kapni ma is.

2 fokozata van.

2019. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semilyen kézi mixert ne vegyél, vegyél ilyesmit

[link]

2019. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!


Akkor eltekintek a sebességfokozatok számától. A csendesség viszont nem ártana, habár a mostani haldokló habverőmhöz képest lehet, hogy minden csendes. (Egy láncfűrésszel vetekszik a hangja...)


Robotgépet is szeretnék valamikor a jövőben venni, de abból is nagy szerelmem a KitchenAid Artisan, csak sajnos, jelenleg nincs rá sem keretem, sem lehetőségem. (Talán picit elfogult vagyok...)


Ezeket a tanácsokat is figyelembe veszem, köszönöm még egyszer.

2019. jan. 6. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kézi mixer pénzkidobás és nem alkalmas tésztagyúrásra
2019. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, amúgy ez jogos (1-2-es vagyok) hogy robotgépből (is van egyébként gagyi) masszívabb áttételezésűt tudsz venni, én csak azért nem ajánlottam, mert írtad a vételárat, hát egy jobb robotgép (nem gagyi műanyag fogaskerekes, spórolós anyagú) ennél zsebbe nyúlósabb.

De tény, hogy amiket írtál, nehezebb tészták, stb, jobb lenne egy kézimixernél nagyobb terhelésre tervezett gép.

2019. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a vajkrémek és könnyedebb krémekre jelenleg érdemesebb egy olcsóbb kézi mixert vennem, és inkább spóroljak egy rendes robotgépre, ha bármi komolyabb célom van vele?


(80-90 ezer alatt azt nem is vennék szívesen.)

2019. jan. 6. 20:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Életképesebb tervnek tűnik.

Kézi mixert 2 havonta vehetsz, ha legyilkolod túl nagy ellenállású cuccokkal.


Mondjuk volt olyan főnököm, aki mindig a legolcsóbb kézimixert vette, 3 hónap gari volt rá.

Átlagban 1 hónapig bírta, úgyhogy mindig ment és cserélte. Csak a dobozát kellett mindig eltenni. :D

2019. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor valószínűleg ez lesz a terv. Ez esetben elkezdek nézelődni a robotgépek környékén, és maradok egy olcsóbb kézi mixernél, ha csak gyors habverésről van szó.


Köszönöm szépen mindenkinek még egyszer. :)

2019. jan. 6. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!