Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejmentes tömegnövelő étrend?

Tejmentes tömegnövelő étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyógyíthatatlan betegségem miatt képtelen vagyok hízni.

Emiatt úgy döntöttem, hogy eljárok edzeni, izomtömeget növelni, hogy kicsit vastagodjak.

Ehhez szeretnék változatos tömegnövelő étrendeket kérni tőletek, lehetőleg olyat ami nem tartalmaz tejet.

(Habár növényi tejjel tudnám pótolni).

Most 52 kg vagyok, 170 cm, de csont és bőr.(legalábbis annak érzem)

Nyárra szeretném elérni az 55 kg-ot, összességében meg 60kg-ig is szívesen elmennék, de túlzásba sem szeretnék esni. Úgy érzem, úgy lennék a legboldogabb.



2019. márc. 5. 10:52
 1/9 A kérdező kommentje:
23/L
2019. márc. 5. 10:54
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Így, hogy betegséged van, nem tudom, mer-e bárki tanácsot adni.

Titok, hogy milyen betegség?


Nem értem, miért kéne tej egy tömegnövelő étrendhez. Teljesen felesleges gyulladásfokozó ital.

2019. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fekélyes vastagbélgyulladásom van(Colitis ulcerosa)

a tejfehérje intoleranciám is miatta alakult ki.

neten olvastam pár étrendet, abban sok helyen tejtermék, vagy tejet tartalmazó étel szerepelt.

Ezeket nem tudom, mivel lehetne helyettesíteni.

2019. márc. 5. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Csak ismételni tudom magam: igazából sok értelme régen sem volt a tejfogyasztás, főleg diéta tömegnövelés szempontjából, a fehérjetartalma elhanyagolható + tele van cukorral, gyulladást okoz.


ha izmosodni akarsz, akkor fehérjére van szükséged, viszont tudtommal egyéni intolerancia kérdés is, hogy mit ehetnek a gyulladásos betegek. orvosod mit mond, illetve mitől vagy rosszabbul?

milyen húsféléket ehetsz?


én férfi vagyok, glutén- és tejérzékeny, és sokáig nyombélgyulladásom volt. 175 cm és 60 kg vagyok, de felmentem 70 kg-ra, úgy hogy naponta mindenhez fehérjét ettem: kolbász, sajtot etc. Csak nagy baromság volt (főleg a sajt nagy mennyiségben, az még zsíros is), mert nem bírta a gyomrom. és azóta meg is utáltam a húsféléket.

viszont amikor betartom a diétát, és mondjuk kölest eszek zöldséggel, akkor feljön pár kg, vszínűleg a jobb felszívódás és a többletkalória miatt.

2019. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a tejsavófehérje nagyon hasznos az izomepítésban, de ne görcsölj rá erre.

En sem iszom tejet, nem bírom a fehérjéjét.

Probálkozz marhaproteinnel, a kollagéntartalma nagyon jó a beleknek, főleg autoimmun betegség ill. C.U. esetén.

[link]

Ebből vedd ki a neked nem ehető dolgokat és hajrá!

2019. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4-es:

Nos a doki még évekkel ezelőtt átirányított egy dietetikushoz, aki elmagyarázta, hogy mit ehetek és mit nem.De hozzátette, hogy ez mindenkinél teljesen más, mit tud megenni és mit nem.

Fellángolás idején pici, magvas dolgokat, csípős-fűszeres ételeket, hüvelyeseket kerülnöm kell.

Viszont ilyenkor, mikor remisszióban vagyok, mindent meg tudok enni, nem okoz semmi sem tünetet. persze mindenből csak mértékkel eszek. De már szépen kitapasztalgattam. :)

2019. márc. 5. 13:56
 7/9 A kérdező kommentje:

#5-ös:

Arról nem is tudtam, hogy pl a marhaprotein még jó hatással is van a beleimre. De nagyon örülök neki! :D

Egyedül a glutaminról olvastam ilyet, azt gondoltam még belekeverni a proteinbe.


Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget és a tippeket! :)

2019. márc. 5. 14:00
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Egyél sok hüvelyest, olajos magvat, teljes kiőrlésű gabonát/tésztát, ez a férjemnél bevált (55 kiló volt világ életében).
2019. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Járj el edzeni is!
2019. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!