Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki nem a hagyományos tojás-so...

Aki nem a hagyományos tojás-sonka-egyéb ételeket eszi idén Húsvétkor, mit eszik helyette?

Figyelt kérdés

Egyedül leszek otthon a hétvégén, ezért csak hétfőn lesz ez a hagyományos menü, anya megcsinálja.

De mivel én nem vagyok annyira húsos, sem a magyar konyha híve, ezért kb. Csak vegán ételeket eszek addig, például olasz brushetta (nem tudom hogyan kell írni), banános-kókuszos krémleves, tökmagos szendvicskrém stb.


2019. ápr. 19. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amit éppen megkívánunk
2019. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Amit akarok. Nekem sosem volt unnephez kotve az etrendem amit megkivanok vagy ami van. Ettol fuggetlenul van husveti "szokasos" kaja de siman eszek szendvicset vagy akarmit ha azt kivanom.
2019. ápr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Mi nem csinálunk sonka tojás menüt, mert csak kidobnám senki nem enné meg.

Holnap házi pizza lesz délben, vacsira ami marad és még csinálok brassiót.

Vasárnap húsleves mézes mustáros oldalas lesz krumpli pürével rizzsel. Hétfőn nagyszülőkhöz megyünk

Fanta szeletet sütök még.

2019. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Karajt pácolok, majd kisütöm serpenyőben. Köretnek majonézes krumplisali lesz, max húsvétra való tekintettel több tojást főzök bele. :)

Meg vettünk ilyen bolti füstölt főtt tarját, sonkát, amivel semmit nem kell tenni, holnap nem főzök, azt rágcsáljuk el kenyérrel.


Mondjuk ha vegánozol, akkor ezzel nem sokat segítettem. :)

De a lényeg, hogy azt főzök, ami jól esik, sosem ragaszkodtunk a hagyományos kajákhoz. Annyi, hogy ünnepre tekintettel valami olyan receptet választok, aminek hétköznap nem állok neki, ettől lesz különleges. De hogy épp mi, az hangulattól függ. Karácsonykor pl csirkekuglóf volt, mert párom amúgy is utálja a halat. :)

2019. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Bablevest,tojás az lesz aztán többit még kitalálom .
2019. ápr. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Palóc leves, sült máj, rizi-bizivel, rántott csirke petrezselymes krumplival,
2019. ápr. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Halat grillezünk zöldségekkel.
2019. ápr. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Jelképesen lesz előételnek egy kis sonka főtt tojással, tormával, közben megfőzzük bográcsban a csirkepörköltet nokedlivel.
2019. ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap tárkonyos csirkeraguleves lesz és tejespite, hétfőn pedig vörösboros marharagu tésztával.
2019. ápr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Mi bográcsozni fogunk. Van a családban szülinapos meg névnapos is, aki mostanában ünnepel. Összejövünk, főzünk pincepörköltet bográcsban, azt esszük. Pogácsa meg némi süti lesz, sütök én is, hoznak a testvéremék is. Van sonka-tojás is, ha valaki azt kívánja, de nincs kőbe vésve, hogy azt kell enni. (úgy látom a mi menünk sem az igazi neked, ha te a vegán vonalat követed :) Ha nálunk vendégeskednél, akkor a bográcsozás mellett valószínűleg grilleznénk neked zöldségeket, ha szereted.)
2019. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!