Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy adag kávénak az erőssége...

Egy adag kávénak az erőssége változhat a víz mennyiségétől is?

Figyelt kérdés
Tegyük fel kávéfőzéskor 1 deci vizet használok. De én szeretnék egy bögrényivel inni, ezért inkább 2 deci vízzel főzöm le magamnak ugyanazt a mennyiségű kávét. De attól, mert több vízzel főztem le ugyanazt az adagot, attól még maga a kávém nem fog több koffeint tartalmazni, ugye?

#kávé #normál adag
2019. máj. 1. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, de ízélményre sokat fog romlani.
2019. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha tovább ázik, nagyobb mennyiségű koffeint old ki.

De valóban más lesz az íze, mivel az aroma gyorsan, az elején oldódik ki, később már abból sokkal kevesebb.

2019. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kávé erőssége valakinek az íz, valakinek a koffein tartalom. Ez is vita tárgya, úgyhogy ezt jó rögzíteni, te mire gondolsz.
2019. máj. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehát több vízzel több koffein jön át, nagyjából én is erre tippeltem. Akkor viszont, ha mindenképpen bögrével akarom inni, inkább majd a kész kávéba öntök még 1 deci forralt tiszta vizet aztán kész, én úgy se szoktam kiérezni a különbséget gyenge és erős kávé között.


Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 1. 15:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Americano gyakorlatilag ugyan ez. Vizezett kávé. Teljesen más élmény.


Ha kevésbé erős, de telt ízű, mégis nagy adag kávét szeretnél inni, ajánlom az 1 perces french press-et. Nagyon finom és nem túl erős. Aztán ha tovább áztatod, akkor erősebbet is lehet vele csinálni. Továbbá kevesebb savat is old ki, mint a gőzölt eljárás, így kevésbé bántja a gyomrot is.

2019. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A víz és a kávé között az a különbség, hogy a kávéhoz minél több vizet raksz, az annál rosszabb,, míg ha a vízhez adod a kávét, az egyre jobb lesz. :-))
2019. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!