Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerdán vett szép csiperke...

Szerdán vett szép csiperke gomba eláll szombatig a hűtőben? (panírozva lesz)

Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán, ha csak szombaton panírozod be.
2019. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínüleg el. De ha netán nem lenne jó, azt látod, mert töprödött, penészes lesz és kifejzetten büdös szagot kap.

De a frissen szedett gomba 4-5 napig minden gond nélkül eláll, legtöbbször tovább is.

2019. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ha csak barnul az még nem baj? egyenlőre fehér de kezd már barnulni.
2019. jún. 6. 12:59
 4/8 A kérdező kommentje:
A mostani lidlis akció utolsó napján vettem, műanyag dobozos fóliába csomagolt 750 grammos. nem tudom mikor lett szedve, de tegnap még fehér volt, most is csak akkor látszik a különbség, ha alaposan nézem.
2019. jún. 6. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Én gombát nem tennék el ennyi időre, 1-2 napon belül felhasználnám.
2019. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi barnul rajta.

Ha a kalapböre, akkor nem tárolnám, ha a lemezek, akkor az teljesen normális dolog.

2019. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a kalap bőre, de nem kifejezetten barnul csak már nem hófehér
2019. jún. 6. 14:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd fel szombaton, semmi bajotok nem lesz tőle. Vettem én már eleve kicsit megbarnult héjú csiperkét akciósan, ugyanígy dobozosat, megpucoltam, kirántottam, teljesen ehető. A gomba kalapja hamar barnul, de nem azt jelenti, hogy romlott. Ha ragacsos kibontás után, az már baj. De írtad, hogy hófehér volt, amikor megvetted. Holnapután délelőttig simán kibírja a hűtőben.
2019. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!