Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen élelmiszereket vásárolj...

Milyen élelmiszereket vásároljak, ha el szeretném hagyni a cukrot és a glutént, és lehetőleg a tejet is?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okokból lenne szükségem elsősorban a hozzáadott cukrok és a glutén elhagyására, de túl sok tanácsot nem kaptam, hogy ezt hogyan kivitelezzem. A gyümölcsöket és a zöldségeket szerencsére nagyon szeretem, de ezek mellé kellene valami tartalmasabb is. Mit ajánlotok?


Köszönöm előre is! :)


2019. jún. 24. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Neten nézz körbe a paleo diéta ismerveiről, mert a kerdésed szerint kb ezt szeretnéd tartani!
2019. jún. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

Neten jó összefoglalók vannak, hogy mi gluténmentes, mit lehet és mit nem.

Hozzáadott cukor meg feldolgozott élelmiszerekben van. Megnézed a csomagolást. Pl. édességek, instant kakaó, joghurt. De nyilván ezeknek is van cukormentes változata. Cukrozatlan kakaópor. Természetes joghurt. Joghurtot mondjuk otthon is lehet készíteni. Szóval nagyon sok mindent ehetsz ugyanúgy. Főleg ha eddig sem máshol ettél, gyorskajákat, étkezdékben, hanem otthon.

A tejet miért?

Szerintem nem jó mindent teljesen elhagyni. Tényleg csak azt, amit szükséges. És ha orvosi indoka van. Pl. igazoltan gluténérzékeny vagy.

A többit normális mennyiségre, arányra kell csak csökkenteni.

2019. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!