Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Boltban mivel lehet helyettesí...

Boltban mivel lehet helyettesíteni az egyszerhasználatos műanyag zacskókat, amikbe például paprikát, paradicsomot pakolunk?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Papírzacskó, textilzsák, kosár, doboz
2019. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig viszem magammal a zacskót, úgyhogy az egyszerhasználatos nálam sokszorhasználatos.
2019. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én mindent a saját kosaramba teszek bele. Külön lemérek mindent, cimkét ráragasztom a kosár oldalára. Néha puffognak az eladók, de nem érdekel.
2019. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A sparban árulnak kifejezetten erre a célra való zsákot, textilből van, ezért mosható és sokáig bírja, nem nagy de a zöldség/gyümölcs elfér benne
2019. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Csak sparban méred te, máshol a pénztárban, kosár, pénztár, kosár, kocsi, spájz. Nem kell zacskó.
2019. aug. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sparban se feltetlen magad mered. Ott nalunk a kasszanal merik, lehet trukkoztek vele sokan korabban. :)
2019. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

A textilzsák jó ötlet, bár nem tudom, mivel jobb, ha irgalmatlan mennyiségű vizet és mosószert használsz fel hozzá.

Tudom, bekerül a ruhákhoz, na de akkor is...

Sok kicsi sokra megy!

Ráadásul, még ha nem is a fehérneműs adagba teszed bele (remélhetőleg), akkor sem hangzik jól, hogy az izzadt pólókkal mosod, és utána abba teszed a kaját.


A saját kosárba pakolással meg elhiszem, hogy ez a célja az embernek, hogy ne termeljen szemetet, de sok helyen - érthető okokból - meg van tiltva a saját kosár használata. Ha kereskedő lennék, én sem engedném, és ha már bemész valahova, akkor illik elfogadni az ő feltételeiket.

Nem ilyen flegmán hozzáállni, hogy puffognak az eladók, de téged nem érdekel.

Ja, hát kérlek, akkor ne menj oda vásárolni!


Paprikánál, paradicsomnál még csak-csak megoldható ez a kosárba pakolás, ha 2-3 darabot veszel.

De ha veszel egy kilót egy lecsóhoz, akkor 10-20 darabot pakolsz fel a szalagra, és elvárod, hogy a pénztáros egyenként vegye maga elé a mérlegre, és utána tegye őket szélre neked? Hát biztos elküldenélek a ..., ha épp utánad állnék sorba. Erre nincs idő, nincs kapacitás, és pont az ilyeneknek szokott a bajuk lenni, hogy mindent összefogdos, vagy erősebben tolja le, és akkor megsérül...


Valamikor papírzacskóba pakoltunk, de aztán a műanyag kiszorította. Én akartam venni, de kapni sem lehet.

A gyógynövényeket szoktam ebben vinni munkahelyre, vagy meg szoktam hagyni nagyobb gyógyszeresdobozokat, teásdobozt. Papír, többször felhasználható.

Gondolom a műanyag zacsi olcsóbb, de nem hsizem, hogy nagy tételben 2-5 forintnál többe kerülne a papírzacskó.

Sőt, ha belegondolunk, a pékárunál most is az van sok helyen.

Reálba járok, ott a pékárunál papírzacsi van több méretben (mellette műanyag is van), de alöl a zöldségeknél csak műanyag van. Talán többet bír, mint a papír... De ha nem rohansz nagyon, elmész a pékáruhoz, onnan viszel papírzacsit a zöldségekhez. Le is bomlik, többször fel is használható igény esetén.

2019. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

A legkörnyezetbarátabb, ha magadnak varrsz régi ruhaanyagokból zsákocskákat. Vagy veszel többször használatos zacskót ikeában, ami erős műanyag és visszazárható. Vagy esetleg a meglévő műanyag szatyrokat addig használod, amíg ki nem lyukadnak, ez is megoldás ( ha néha kapok, én is szoktam).

Utolsó: a papírzacsiért fákat kell kivágni, ezért inkább ahelyett is többszörhasználatosat használjunk!!

2019. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Tudom, hogy fából készül, de a kivágott fák helyére újak kerülnek. Ez a természet körforgása, és ez így van jól.

Amiket kitermelnek, azok nagy, kifejezetten erre a célra nevelt fák.

Én erdőn keresztül járok haza vidékre, 20 éve lakom itt. Amikor tizen-x éve először láttam, hogy kiirtanak egy erdősávot, szörnyülködtem, hogy jaj, szegény fák.

De azok a fák már óriásira nőttek, vagy felhasználod, vagy majd a vihar kidönti egyszer. De a lényeg: pár héten belül be volt ültetve csemetékkel az egész.

Új, friss növények, melyekkel fenntartjuk a körforgást.

Ugye az ember is nevel gyereket, hogy a társadalom életben maradjon...


Egyébként meg a korábbi válaszomban nem írtam, de én a papírt pl. nem a szemétbe dobom, hanem komposztálom. Így tápanyag lesz belőle a palántáknak, szobanövényeknek, dísznövényeknek. Ha ez sem felel meg valakinek, az már csak nettó kötekedés.

2019. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!