Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Intersparban megteheti az...

Intersparban megteheti az eladó, hogy nem ad vissza 1000 Ft-ból, mert "nem tud és feltartom a a sort"? Tényleg én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

Egy italért mentem be és 1000 Ft-al fizettem... Csak ilyen 5 meg 10 forintosaim voltak, meg centek. Vagy még nagyobb pénzem. És akkormhozzám vágja, hogy "nem tudok visszaadni, most mi lesz". Én meg nézek rá bambán, talán kérjél. Erre szólok, hogy kártyával kifizetem, erre "beütöttem, hogy készpénz, meg kistételt amúgy sem lehet". Erre a mögöttem álló férfi mondta, hogy "de van aprója" és odaadta a nőnek. Ekkor már annyira ideges voltam, hogy kicsúszott: "nem, dehogyis" . Ekkor leosztott mint egy óvodást, hogy "az úriember kifizetné maga helyett, meg már ideges a vevők, mit képzelek, hogy ennyi ideig feltartom a sort". Úgyhogy engedtem, majd megkérdeztem, hogy hogyan adom vissza, meg köszönöm szépen. Majd elhúztam szégyenemben...

Ja és legszívesebben odanyomtam volna a pasi kezébe a kávét, hogy igya meg, mert ezek után nem kell. Az meg utólag jutott eszembe, hogy ott kellett volna hagynom neki, hogy akkor rakha vissza, mégsem kérem, aztán játsza el ezt még 10 emberrel. Érdekes a faszinak vissza tudottnl anni az 1200 Ft-ért vásárolt dologért a 2000 forintból.


Felettébb különös, meg azért meg kellett alázni, mert "csak" egy italért mentem be.


2019. okt. 1. 17:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%

Én vettem volna még valami apróságot, mindig van a kasszáknál. Csokit vagy rágót...


Ha lenne bátorság bennem, hívtam volna az üzletvezetőt.

2019. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%

Ilyet még nem láttam. Csak 20 ezresnél. De akkor elmennek váltóért.

Egyébként ha gond van, nyugodtan lehet hívni az üzletvezetőt.

2019. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Én sem találkoztam még olyannal egy multicég pénztáránál, hogy ezresből ne tudnának visszaadni. Ha egy darab kiflit veszek (csak egy példa), akkor is szó nélkül visszaadnak. Húszezresnél előfordul, de nem ezresnél. Ez most komoly, vagy csak szórakozol?
2019. okt. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem, teljesen komoly a sztori. Nem ferdítek. Egy Spar-os poharas kávét vettem.


De egy barátnőm is mondta, hogy ebben a boltban, sosem tudnak visszaadni és hogy mindig direkt gyűjtu az aprót, de nem szeret bemenni.

2019. okt. 1. 18:24
 5/37 anonim ***** válasza:
96%
Erre találták fel a panaszkönyvet, aminek beírás után megtartod egy példányát, tehát le sem tudják tagadni és kötelező vele foglalkozniuk.
2019. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%

A jogszabály szerint, a péntaros köteles ilyenkor a vevőt előre tájékoztatni, hogy nem tud visszaadni.

Szólnod kellett volna az ügyfélszolgálaton, hátha tettek volna valamit az ügyért.

2019. okt. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Ennyi összeg semmit sem érdemel, meg a kávé meg főleg nem, mérgemben majdnem kidobtam.


Fuu, én ennél gyávább vagyok, hogy panaszkönyvet, meg boltvezetőt követeljek.

2019. okt. 1. 19:53
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
Mért, mitől félsz? Mi történhet? Csúnyán néznek rád. És? Akkor mi van? Neked mindenesetre igazad.
2019. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Mindenesetre jobb lett volna, mint hagytam magam megalázni...

A csávó is... Most tudom, hogy jót akart, vagy sietett, meg tetszettem is neki, de a pénztáros dolga lett volna.

2019. okt. 1. 21:10
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

Üzletvezető.


Egyébként kell legyen váltópénze, meg kell oldania, továbbá kártyácsl 5 ftot is lehet fizetni. Ha nincs nálad elég kp, akkor is meg tudja oldani h fizess kártyával. Ha beütötte, legvégső esetben sztornózzaa és ujra csinálja.

2019. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!