Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Melyik multit szeretitek a...

Melyik multit szeretitek a legjobban: Tesco, Spar, Metro, Auchan, Lidl, Aldi, Penny Market?

Figyelt kérdés

2019. dec. 19. 09:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Metro
2019. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%

Aldi.

Utána még alkalmanként Lidl vagy Auchan.

2019. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Metro.
2019. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%

nekem a top3 ilyen sorrendben a Lidl, Spar és a Metro

ezt az is befolyásolja persze, hogy milyen könnyen elérhető (Auchan, Aldi, Penny nincs a közelben így oda sose járok)

2019. dec. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ hol lakok és milyen opciók vannak, és helyenkén változhat egyébként az áruk minősége.


1. Auchan: A bizalom kártya miatt megéri ott vásárolni főképp tankolni- általánosságban olcsóbb mint a vetélytársai, rengeteg leárazás van. A „prémium” sajátmárkás termékei elég jók ár-érték arányban. Viszont nem mindegyik Auchant ugyanolyan színvonalú, és meglepő, de az áraik is eléggé változatosak. A pontoknak köszönhetően volt olyan vásárlásunk amit teljesen fedezett. Tehát amíg olyan helyen laktunk, ahol volt Auchan ott nagyon jól jöttünk ki, és spórolás is jobban ment.


2. Tesco: A bevétele kezd csökkenni, kénytelen volt az áraiból engedni, így elég sokminden szinte mindig akciós árakon fut. Jelenleg ez a legkedvezőbb üzlet a térségben, a zöldség és a hús minősége is remek, a lazac meg egyéb hal is eddig a legjobb volt- friss, ízletes. Sajnos egyre kevesebb Tesco Finest terméket forgalmaznak itthon, de Angliában nyerő választás mert nagyon jó minőségűek ezek a termékeik, és még mindig olcsóbbak mint a márkás társaik. De az alap Tesco-s élelmiszerek is eltogadhatók.


3. Aldi: Az egyik legjobb minőségű termékeket kínálja alternatívaként a márkásakkal szemben. És sok tesztelés után, az Aldi sajátmárkás szenny kajái/italai a legjobbak (pufi, egyéb nasi, kóla stb...) És a gyümölcslevek is finomak, jobbak akár mint a drágább vetélytársaik pl. Sió.


4. Lidl: A zöldségáru itt általában a legjobb és a fagyasztott áru sem rossz. Viszont az utóbbi időben elég drága lett, régen pont azért jártunk ide, mert viszonylag olcsó volt. Egyébként minőségileg is kezd kifogásolhatóbb lenni, és pl. a felvágottjai is egyre kisebb kiszerelésben vannak, ahogy pl. a sajtok. Mondhatni magukhoz szoktatták a vásárlókat, elhappolták mástól, most már, hogy a nyeregben vannak itthon is, kezdik az árakat feljebb tolni. Egyébként Angliához képest nagyon tré a magyar Lidl, főleg pékáruk tekintetében. Mondjuk sztem nyilt titok, hogy Mo-ra mindig a selejt áru érkezik...


5. Interspar: Drága, de összességében minőségibb termékei vannak, mint a többinek. Főképp a húsáru, az szinte verhetetlen. A pékáru is finom, sokáig eláll, de a méretükhöz képest kezd elrugadszkodni az ára.


6. Penny: Olcsó de a minőségén is meglátszik. 1-2 kivétel van, amit érdemesebb itt megvenni, de egyébként nem vásárolok itt. Régebben, amikor még nem volt Aldi meg Lidl (legalábbis vidéken), akkor élte aranykorát pl. a Sparral szemben.


7. Metro: Nagykeráron biztos ez a legjobb választás a bevásárláshoz, meg amennyire emlékszem a friss hús és hal meg egyéb egzotikum elég jól nézett ki. Tehát aki megteheti, annak biztos jobb választás, főleg ha sok emberre kell költsön.

2019. dec. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
90%

Lidl. Spar. Aldiba ritkán jutok el, de tetszik amúgy.

Tesco nálunk elég kicsi van, alig van már benne valami. Amúgy összességében szeretem, csak nálunk béna. Auchan csak a megyeszékhelyen van, nekem az már túl nagy, utálok órákat vándorolni egy boltban.

A Pennyt azért gyűlölöm, mert nálunk iszonyat kupis, állandóan ki vannak b..a az áruval teli raklapok a vásárlók útjába, nem lehet elférni, a polchoz nem férsz oda sokszor. De nem rossz üzlet, csak kicsit szűk a választék sokszor.

2019. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%

Aldit, lidlt, pennyt nem mondanám multinak, legalábbis ebben az összehasonlításban nem. Nincsenek akkora üzleteik.


Én régen tescos voltam, de mostanában egyre pocsékabb, szóval interspar.

Mindennapi bevàsárlásra az aldira szavazok (vagy normál spar, ha lenne a környéken), lidl-be csak akkor megyünk, ha konkrétan onnan kell valami.


(Auchan, Metro nincs a közelben, a penny meg botrányosan rossz szerintem.)

2019. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Én a leginkább a Tesco-t, Spar-t, illetve Lidl-t szeretem. Metro, Auchan, Aldi nincs a közelemben, így ezekre a helyekre ritkán járok (amúgy mindegyiket jónak találom, kiváltképpen a Metro-t), a Penny Market-et viszont nem szeretem.

2019. dec. 19. 11:27
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Metro, aldi, lidl.


Tescoba és sparba egyáltalán nem járok, szerintem drága és nem jók a saját márkás termékeik (néhány kivétellel). Az eladók is túlhajszoltak és az árufeltöltés sem kielégítő, gyakran üresek voltak a polcok pl a tescoban nálunk, amikor jártam.

Sparban nálunk rendszeres volt a romlott zöldség/gyümölcs és a pekaruk sem jók.

2019. dec. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
78%
Spar, Lidl, Aldi, Tesco, ebben a sorrendben. a másik háromba nem járok túl gyakran
2019. dec. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!