Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ha egy nagy áruházban kártyáva...

Ha egy nagy áruházban kártyával szeretnék fizetni akkor az érintős rendszerben fog zajlani vagy hagyományos?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de sajnos nem tudom. Vagy majd a pénztáros ezt megmondja? Nekem érintős kártyám van az tuti biztos. Minden nagyáruházban van már ilyen érintős panel?? Köszönöm.

2020. márc. 17. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A Magyarországon lévő terminálok kb 95%-a tudja az érintést. Onnan tudod, hogy támogatja, ha ugyan az a bekarikázott "sugárzás" szimbólum rajta van, mint a kártyádon. Ilyenkor csak mondod, hogy kártyával fizetsz, a pénztáros elindítja a terminált, te meg odaérinted a kártyát az előbb említett szimbólumhoz és megvárod míg sípol vagy csipog (ez néhány terminálon nagyon halk, fülelj), utána elveheted. Ha nincs ilyen szimbólum a terminálon (vagy a kártyádon), akkor használhatod a klasszikus chipes fizetést.
2020. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezer eve meg se kerdezik sehol, paypass vagy bedugos, automatikusan forditjak mindenhol a terminalt erintesre. Vagy csak mindenhol elterjedt mar, hogy nem keri el a kartyadat az elado, hanem megoldod te, nem tudom. Mert pl a Supershop kartyat elkerik es ok dugjak be, de ott talan be kell nekik valami gombot nyomniuk, amit te nem tudsz.

Biztos vannak meg emberek, akiknek nincsen erintos kartyajuk, de szerintem egyre ritkabb, ahogy az is, hogy valahol nincs paypass lehetoseg.

2020. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!