Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagyományos tepsis krumpli?

Hagyományos tepsis krumpli?

Figyelt kérdés
Tepsis krumplinak hívtuk,de nem találok ponnt ilyen receptet, ahogy anyám készítette régen.karikára volt vágva a krumpli,és valami lisztes masszával volt egybesütve, a tepsi szélén mindíg ropogósra sült, jó zsíros volt.piros paprikával bevolt szorva. friss füstölkolbásszal volt egybesütve. ismeri igy valaki? hogy kell készíteni? hogy kell azt a lisztes masszát elkészíteni? aránya a krumplival?

2020. jan. 3. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen segítenék, de én a tepsis krumplit nem lisztes masszával ismerem.

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy anyukád besamelt öntött rá.

Besamel gyakorlatilag egy vajas rántás, amit tejjel engednek fel és millió felhasználási módja van, mert egy alapmártás. Ha nincs vajad, olajjal vagy zsírral is elkészítheted a tepsis krumplira.

Rakottasokra is szokták és a hidegkonyhai készítményekre is, akár zselatinnal keverve.

[link]

2020. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Besamel-el készült.


[link]

2020. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Besamel lesz az!:)

Arányt nem lehet írni, az csak tőled függ.

2020. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
itt vannak kb arányok, de én mindent szószosabban készítek mint a recept :D talán ilyesmi lehet. tepsis krumpli sajnos millió féle van, kb ahány ház annyi féle :) [link]
2020. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Felénk palacsinta tésztával öntik le. Nyers, vékony karikákra szeletelt krumpli kiolajozott tepsibe szépen egymást kicsit fedve /mint a hal pikkely/ lerakni, majd nyakon önteni a palacsinta masszával. Fűszerezésnek csak a fantázia szab határt. Meg is lehet turbózni kolbásszal, baconnal, virslivel, bármivel. Sülés után úgy lehet szeletelni, mint egy sütit. Pl pitét. Mi nem szoktuk megturbózni, csak só bors megy rá. Így ízlik nekünk a legjobban.
2020. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! hát elkészült, nem olyan mint anyámé, de hasonló, az illúzió megvan! nem égett rá a tepsi szélére,pedig az volt a legjobb az egészben!!
2020. jan. 3. 18:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

meg eszembe jutott a lagzis krumpli (gyula krumpli) de ezt csak 1 telepulesen simerik kb es ott se mindenki :D


[link]


en is csak valami forumon vagy itt olvastam, talan nograd v heves megye, de nem tudom mar honnan ered :D

2020. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!