Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért fordul elő ez gyakran a...

Miért fordul elő ez gyakran a boltokban?

Figyelt kérdés
Pl írva van az akciós újságban, hogy xy termék pl 500 helyett 350 hétfőTŐL, kedden odamész és ugyanúgy 500 van kiírva - akkor csak nem írták át és a pénztárnál 350 lenne, vagy csak beazivatják az embereket?
2020. jún. 22. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Azt is oda szokták írni, hogy a készlet erejéig. Tehát ha elfogy az akciósan kínált áru mennyisége, utána már teljes áron adják.
2020. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Mert elfogyott az akciós készlet.

Vagy ki van írva az eredeti ár, de alatta ott van, hogy a kedvezményt a pénztárnál vonják le.

2020. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
odamész a vonalkódleolvasóhoz, és megnézed, hogy mennyi az adott termék. Ha a nem-akciós áron van, akkor ragaszkodhatsz hozzá, hogy odaadják neked 350-ért (ha az akciós újságban ez szerepelt).
2020. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

A termékek eladási ára és egységára, továbbá a szolgáltatások díja feltüntetésének részletes szabályait a 1997. évi CLV. törvény 14. § bekezdése határozza meg:


14. § (1) A fogyasztót - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - a külön jogszabályban meghatározottak szerint írásban tájékoztatni kell a fogyasztóknak megvételre kínált termék eladási áráról és egységáráról, illetve a szolgáltatás díjáról.


...


(7) Több eladási ár vagy szolgáltatási díj egyidejű feltüntetése esetén a vállalkozás köteles a feltüntetett legalacsonyabb eladási ár vagy szolgáltatási díj felszámítására.

2020. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jelen esetben az van írva, hogy 06.21-től 06.24-ig, a polc tele van vele, ez aldi, nincs leolvasó.


Anno a tescoban volt olyan, hogy ki volt írva valamire, hogy 2500, megvettem, a blokkon a duplája volt, a vevőszolgálatnál mondta a nő, hogy kísérjem el, mutassam meg hol láttam kiírva a 2500at, megmutattam, papírozott kicsit és visszaadta a különbözetet

2020. jún. 22. 13:22
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

5: Az hogy van belőle a polcon, nem azt jelenti, hogy az az akciós készletből van.

Egyébként meg mi a konkrét probléma? Megkérdezted ott? Ők tudtak volna pontosan válaszolni. De oda is viheted a pénztárhoz és megkéred, hogy nézze meg. Már csak azért is, mert van, hogy ott vonják le a kedvezményt.

De ha meg se kérdezed ott a boltban, akkor így utólag tök felesleges rugózni rajta.

2020. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mást kértem meg aki arra járt, hogy menjen be
2020. jún. 22. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

És ő megkérdezte? :D

Tényleg nem értem, hogy miért nem lehet megkérdezni. Az nem kerül semmibe.

2020. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Az "amíg a készlet tart" nem jelentheti azt, hogy megszabnak egy "akciós készlet" darabszámot, és azon túlmenően csak rendes áron árulják! Ilyen NEM LÉTEZIK!


Az amíg a készlet tart csak azt jelenti, hogy ha az akció első napján elfogy az adott termék, akkor nem reklamálhat senki mondjuk a harmadik napon, hogy "de miért nincs, mikor akcijjjós???"

2020. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Amit az első állít az full illegális. A 9-es válaszolónak van igaza.
2020. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!