Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért nincs normális élelmisze...

Miért nincs normális élelmiszer házhozszállítás Magyarországon?

Figyelt kérdés

A nagy üzletláncok közül csak azok vállalják, amiknek eleve magas az árszintje: pl. Tesco, Spar.

A Tesco színvonala meredeken zuhan: eltörölték a szállítási díjmentességet 35.000 (!) Ft feletti megrendeléseiknél is, rendszeresek a termékhiányok, a helyettesítő termékek sokszor dupla áron kínálják, mindezek tetejében bevezették a súlykorlátot.

Dilettáns üzletpolitika, a szervezőiket el kéne küldeni kapálni, ahhoz jobban értenének.

A Spar úgy tudom, csak Budapesten vállalja, de szintén drága.


A kisebb üzletek még drágábbak.


Miért nem tudják megszervezni a normális árszintű üzletláncok, hogy pl. pár száz, max. ezer forintért vagy ingyenesen szállítsanak házhoz nagy tételű megrendeléseket is?

Ez annyira bonyolult?

Egy pizzát, egy ebédet, vagy egy csokor virágot is gond nélkül kiszállítanak a szolgáltatók.


Köszönettel várom a válaszokat.


2020. okt. 1. 03:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező!

Ugye te vagy az, aki elvárja, hogy munkája bőségesen mefizetve legyen, ám neki mindenki ingyen, sőt ráfizetéssel dolgozzék?

2020. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%
Igen, ő tuti jó kedvből ès szeretetből dolgozik. 🥰
2020. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

9-es, teljesen jó írod.

Én egy vidéki nagyvárosban élek, aminek hiába van Tesco hatalmas hipermarketje, 50 km-re lévő nagyvárosi Tescoból szállítanak.

Ha az üzletek megfelelő munkaerőket alkalmaznak, megfelelő eszközökkel, sokkal nagyobb hatékonysággal, gyorsabban képesek az idevágó műveleteket elvégezni a rendelés alapján, mintha a vásárlók külön-külön végzik el.

Falvak esetében pl. kiköthetnék, hogy pl. minimum 60 ezer forint értékben kell vásárolni a szállítási díjmentességért.

A relatíve eleve magas árszinttel, a nagytételű rendeléssel, a vásárlói kör jelenős kibővítésével az üzlet ellensúlyozva lenne a kiszállításért és a vásárló is jól járna.

Csak ehhez szervezés kellene.


Az általános gyakorlat, hogy a díjmeneten házhoz szállítják az ország legnagyobb részén interneten rendelet termékeket egy bizonyos rendelési összeghatár fölött, legyen szó egy pizzáról, ebédről, stb.


A Sparnál a kiszállításért pár száz forintot kell fizetni, de 25.000 Ft-os megrendelés felett díjmentes.

Az Auchannál 35 ezer forint felett nem kell fizetni a kiszállításért, a Kiflinél pedig 15000 forintos rendelés felett.

Sorolhatnám.

Sajnos ezek csak főleg Budapesten vehetőek igénybe.

De pl. ha Pesten elkezdenek ingázni, az is jókora távolság és idő.


Nekem semmi bajom nem volt a Tescoval még a tavasz elejéig. Normálisan bővítgethetné a szolgáltatási területét, ehelyett elcseszi azt is, ami addig elfogadhatóan működött.

2020. okt. 1. 22:39
 14/26 A kérdező kommentje:

A többi kedves "válaszoló" nem tudom melyik bolygóról jött.

8-as pl. azt képzeli, én is képes lennék ilyen szolgáltatás nyújtására. Nem tudom, kivel téveszt össze, hiszen csak a legnagyobb üzletláncok képesek versenyképes árakkal előrukkolni a témában.


Nem, végső soron , semmi nincs ingyen, a kiszállítás sem, de a nagytételű rendeléssel a vásárló kifizeti azt.

2020. okt. 1. 22:40
 15/26 A kérdező kommentje:

Itt a fő probléma nem a szállítási díj összege!

Az ország egészében még szállítási díj fejében sem lehet hozzájutni korrekt díjszabású termékekhez.


A kisebb üzletek hiába vállalják be helyi szinten a kiszállítást, sőt díjmentesen, mivel kicsiségük okán a termékeik alapban drágák.

2020. okt. 1. 22:50
 16/26 anonim ***** válasza:
54%

Ha azt vesszük, hogy maga az élelmiszer kiszállítás alig pár éve indult el hazánkban, akkor szerintem érthető, hogy nem épült ki teljesen még.

Amúgy nem olyan egyszerű az, mint ahogy te leírtad feljebb, okosnak próbálva látszani, hogy "jaj, csak egy kis szervezés" kérdése lenne.

2020. okt. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

16-osnak: Úgy tudom, a Tesconál több, mint 10 éve megvan a házhozszállítás, de eleinte csak Budapesten volt elérhető.

Nemhogy teljesen nem épült ki, hanem legtöbb helyen egyáltalán nem érhető el semmilyen formában. Ahol meg igen, a már vázolt problémákkal küszködik.

Ne idézz hibásan, és főleg ne idézőjelekkel!: Én ezt írtam: "Csak ehhez szervezés kellene".

A kis szervezést Te írtad.

Az informatikusok nem hiába tanulnak az egyetemeken 3,5 vagy akár több évig.

2020. okt. 2. 08:03
 18/26 anonim ***** válasza:
65%

"8-as pl. azt képzeli, én is képes lennék ilyen szolgáltatás nyújtására. Nem tudom, kivel téveszt össze, hiszen csak a legnagyobb üzletláncok képesek versenyképes árakkal előrukkolni a témában."


És? A legnagyobb üzletláncokat is megalapította egyszer valaki, nem csak úgy megjelent a világ minden országában a hipermarket-lánc.

Te meg látványosan nagyon értesz hozzá, jobban mint mások.

Szóval hajrá! :)

2020. okt. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
58%
18, támogatom! Neki hiper-szuper mód menne! ;)
2020. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%

"Értem hogy tök jó lenne ha naponta hordanák a boltok az ingyenkaját be az ágyamba, de nem így működik."


Miért kell mindig ilyen orbitális túlzásokba esni? A kérdező egy teljesen aktuális kérdést tett fel, nem irreális igényekkel.


A választ a féloldalas magyar piacban kell keresni. A Tesco nálunk egy erősen szolgáltatáscsökkenő tendenciában van, a többi cég (pl. Spar, GRoby) pedig főleg Budapestre koncentrál csak, mivel ezt gondolják fizetőképes keresletűnek. Pedig vidéken is vannak olyan nagyobb városok/megyeszékhelyek, ahol lenne rá igény és pénz is.

2020. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!