Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért nincs normális élelmisze...

Miért nincs normális élelmiszer házhozszállítás Magyarországon?

Figyelt kérdés

A nagy üzletláncok közül csak azok vállalják, amiknek eleve magas az árszintje: pl. Tesco, Spar.

A Tesco színvonala meredeken zuhan: eltörölték a szállítási díjmentességet 35.000 (!) Ft feletti megrendeléseiknél is, rendszeresek a termékhiányok, a helyettesítő termékek sokszor dupla áron kínálják, mindezek tetejében bevezették a súlykorlátot.

Dilettáns üzletpolitika, a szervezőiket el kéne küldeni kapálni, ahhoz jobban értenének.

A Spar úgy tudom, csak Budapesten vállalja, de szintén drága.


A kisebb üzletek még drágábbak.


Miért nem tudják megszervezni a normális árszintű üzletláncok, hogy pl. pár száz, max. ezer forintért vagy ingyenesen szállítsanak házhoz nagy tételű megrendeléseket is?

Ez annyira bonyolult?

Egy pizzát, egy ebédet, vagy egy csokor virágot is gond nélkül kiszállítanak a szolgáltatók.


Köszönettel várom a válaszokat.


2020. okt. 1. 03:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%

#20

Azért estem túlzásba, mert meg szerettem volna mutatni hogy a kérdező is irreális dolgokat ír. :)

Mint írtam, ha megérné a cégeknek az egész országban ingyen küldözgetni az árut, akkor már évek óta ezt tennék. Valamiért mégse teszik, nem hiszem hogy azért hogy jól kicsesszenek velünk, valószínűleg nem éri meg. Innentől kezdve meg butaság profitorientált cégektől azt várni, hogy szívjóságból veszteségesen kihozzák a cuccaimat.

2020. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
76%

Ki várja el, hogy teljesen ingyen? Nekem azért érdekes ez az egész csomagküldés és házhozszállítás, egyes szolgáltató cégek tényleg nagyon olcsón meg tudják oldani, de a többségnek itt most magyar viszonyok között irreálisan magas tarifája van. Ez néhány éve még nem volt így, tehát valami nagyot változott.


Az egy bizonyos értékhatár felett ingyenes vagy pedig a normál ár töredéke a szállítási költség egy bevett marketingfogás illetve árképzési szokás nyugaton.

2020. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
59%

#22

Én továbbra is úgy gondolom, hogy ha ez pénzügyileg megérné a cégnek, akkor csinálná.

2020. nov. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%

#22 Rosszul gondolod, a magyar piacon számtalanszor bebizonyosodott, hogy még akkor sem csinálják, ha megérné, mert

1) fáradságos, esetleg külön embereket kell erre tartani

2) egyszerűen csak minél egyszerűbben szeretnének minél többet kaszálni.


Ezért is a mostanában előforduló sok aranyáras szolgáltatás kis hazánkban...

2020. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"még akkor sem csinálják, ha megérné, mert

1) fáradságos, esetleg külön embereket kell erre tartani"


Tehát nem éri meg. Ilyesmire gondoltam én is.

2020. nov. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
32%

Nem, nem ilyesmire gondoltál.

A megéri azt jelenti, hogy azoknak az embereknek a munkabérét kitermeli a szolgáltatás.

Ha aranyárban adják (vagyis egy házhozszállítás egy településen belül vagy akárcsak 30 km-en belül 2-3-4e Ft), akkor mennyivel többet képes kitermelni?

2020. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!