Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mely élelmiszerüzletekben...

Mely élelmiszerüzletekben lehet Magyarországon legalább részben megoldani a csomagolásmente vásárlást ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 12:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szólnak érte. :D

Annyi, hogy ha nem hálós, hanem "teli" vászonzsákba pakolok, akkor a kasszánál széthúzom a száját hogy a pénztáros bele tudjon nézni hogy mi van benne. Ennyi. :)

2020. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszáz forintért vettem a KIK-ben másfél méternyi vékony fehér tüllanyagot (szúnyoghálónak árulták), ebből varrtam vagy 8-10 db bevásárlózacskót. zsinórt fűztem bele, kész. Ezt használom.
2020. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
8, de , de szoktam látni, de tele vagyunk itthon műanyagzacskókkal, azokat használnám el, mert másra úgysem tudom, textilt pusztán emiatt egyelőre nem vennék. Érdekes, hogy mégis mindenki a boltban veszi le a zacskót, illetve mintha láttam már volna cikkeket arról, hogy nem engedik a sajátot, de nem emlékszem rá konkrétan.
2020. okt. 9. 13:55
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#14

Biztos van pár kőkori üzlet akik le vannak maradva, kulturált helyeken nem csinálnak ebből problémát.

Amúgy szuper ötlet, ha már megvan a sok műanyagzacsi, akkor jobb előbb azokat elhasználni. :)

2020. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Mindenhol engedik a saját zacsit, szerintem én kb 2 éve így vásárolok. Vannak kifejezett csomagolásmentes boltok is, egyébként meg zöldséget-gyümölcsöt lehet piacon venni, ha szupermarketben nincs csomagolásmentes.

Nem szoktam venni előre csomagolt kajákat, félkész élelmiszereket, ilyet h hummusz, padlizsánkrém inkább én csinálom magamnak, de van, hogy lusta vagyok és megveszem. Amiből tudok, csomagolásmenteset veszek, vagy biodegradábilis csomagolásút, amiből meg nem tudok, azt vagy megpróbálom csomagolásmentes boltban megvenni (ecet, mosószóda, fűszerek, tészta) vagy nem izgulok nagyon rajta, mert szerintem ez is sokat számít, nem baj, ha nem tökéletesen csinálja valaki, ha azért igyekszik odafigyelni.

2020. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én befőttes üvegbe szoktam mert a textilhulladék se ideális, pláne ha szintetikus.


Piacon is lehet kapni kimérve.

2020. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
aldiba lehet zöldsėget ,gyümölcsöt hozott zacskoba pakolni,pékårut is,hust nem mert azt ugy nem årulnak.
2020. okt. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!