Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi a teendő ha leejtettem egy...

Mi a teendő ha leejtettem egy pékárut?

Figyelt kérdés
A sparban veletlenul ahogy vettem ki a péksütit leejtettem a foldre egy másikat. Sajnos siettem a buszomhoz, ezért nem volt idom foglalkozni vele. Járhat ez valamilyen következménnyel? Érdemes lenne délután visszamennem és kifizetni?

2022. febr. 16. 08:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
Minden boltban visszarakják nyugodt szívvel a dolgozók ha elgurul egy zsemle. Az étteremben ha leesik egy szelet hús a konyhán, nem fogják kidobni. Persze ettől még nem ez az erkölcsileg helyes.
2022. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
73%
Ezért sem járok étterembe, pékárut meg nem ehetek és így nem is bánom. :D
2022. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
Akik fel vannak háborodva azon, hogyha a pékárut ami leesett visszateszik, az nem számít, hogy ezren összefogdosnak egy zsemlét mielőtt megveszed ,de nem esett le? Melyik a jobb?
2022. febr. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
13. Természetesen a zsemle összefogdosása sem higiénikus
2022. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenném vissza a pékárut, szerintem bunkóság. Gondolom senki sem akar olyan zsemlét enni amit a koszból szedtek össze. Otthagynám a földön, félretenném vagy kidobnám, szokott ott kuka lenni. Ha problémáznának miatta kifizetném. Az zöldség-gyümölcs még rendben van, azt úgy is megmossák fogyasztás előtt.
2022. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Ezek szerint ott hagytad a földön, mert siettél. Már soha nem fogod megtudni, mi lett a pékáru sorsa. Vagy visszarakta valamelyik eladó, vagy kidobta. Felesleges utólag visszamenned, mert a kutya sem fog emlékezni rád.


Remélem, kidobták az eladók.


Kenyérgyárban dolgozó ismerősöm mesélt érdekes dolgokat. A főnökség ráparancsolt a dolgozóra, hogy pl. a földre esett szeletelt kenyeret fel kellett venni és visszarakni. Pffff... :(

2022. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem igaz az, hogy ha nem szándékosan ejted le, akkor nem fizettethetik ki veled, más típusú károkozásért is felelősséggel tartozik az ember, nem csak a szándékosért. Legfeljebb a valóságban méltányosságból nem teszik meg.
2022. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
Ja,még annyi a mondandómhoz: egyszer én is levertem véletlenül egy üveg befőttet a Tesco-ban. Égtem, mint a rongy. Felmosták és NEM kellett kifizetnem, pedig felajánlottam.
2022. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%
Közben írtak. 18-as válaszom a 16-os folytatása. Így érthetőbb.
2022. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%
szupermarket peksegeben dolgozom, szolj egy dolgozonak hogy leesett a foldre es ok kidobjak. nem fogjak kifizettetni veled, ennel nagyobb kart se fizettetnek ki, foleg ha baleswet volt. aki szerint tok oke hogy a foldrol visszateszi a polcra az remelem egyszer egy ilyen arut fog megvenni
2022. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!