Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Aki rutinos háztartásvezetésbe...

Aki rutinos háztartásvezetésben, elmesélné hogyan tervez nagybevásárlást?

Figyelt kérdés

Én kb 2-3 napra tudok max bevásárolni, és kigondolni mit főzzek, hogy oldom meg hogy minden felbontott hozzávaló el legyen használva, és a megfelelő sorrendben együk végig a dolgokat hogy ne romoljanak meg.


A párom általában csak 1 étkezésre gondol amikor vásárol.


Ez viszont nem praktikus az új házunkban, itt rendelni lenne érdemes, azt meg ugye csak bizonyos mennyiséget lehet.



Ennek a listának az összeállítására kéne tipp, két főre.


Hogyan esztek elég gyümölcsöt, zöldséget így?



2022. júl. 5. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem írok listát. Rendelni utálok, én szeretek válogatni. Megveszem, ami eszembe jut. Nyiván jó részét elfelejtem, akkor megyek másnap, és megveszem, vagy a párom elhozza. Nem túl hatékony, de nekünk jó így. Ennyiből nyilván kiderült, de azért leírom: én vagyo a férfi :)
2022. júl. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1, igen mi is ezt csináltuk, de az új munkarendünk olyan, hogy ez nem megoldható, és nincs a közelben nagy bolt, csak egy pici kis sarki közért, ahol nem sokminden van.
2022. júl. 5. 09:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hét közben írom, hogy mi van kifogyóban, és ha főzni tervezek, akkor annak a hozzávalóit. Egyszer egy héten elmegyek bevásárolni, megveszem, ami a listán van, de van, ami ott helyben tetszik meg.
2022. júl. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Pedig nem bonyolult!

Többféleképpen is lehet.


Egyik:

Megnézed az akciós újságokat és arra építed a 1-2 heti menüt

Másik:

Összeírod a menütervet 1-2 hétre és annak alapján készítesz bevásárlólistát

Harmadik:

Keresel a neten menüterveket, kész bevásárlólistával.


Én bevásárlólistával megyek 2 hetente a boltba, mert tudom előre, hogy miket akarunk enni. De figyelem az akciókat is és ha valami jelentősen olcsóbb, abból menüterven felül is vásárolok. Erre szolgál a fagyasztó.

A következő menüknél aztán figyelembe veszem, hogy mi van itthon.


Zöldséget, gyümölcsöt mindig frissen veszünk, ahogy a pékárut és tejterméket is. Ezekért a boltba beugrani nem nagy idő és a költségvetésetekben jelölj ki rá külön összeget!

Mondjuk 2 heti bevásárlás 30 ezer + friss áru 10 ezer


Arra viszont nagyon figyelj, hogy éhesen ne indulj el vásárolni, mert akkor mindent megveszel, amit meglátsz!

2022. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Heti menüt tervezek 6napra

Ketnaponta fozok azert 6 nap mert vasarnap nem eszunk itthon vagy anyumhoz megyunk vagy kirandulni es ott eszunk valamit.

Tartos dolgokat betàrazok h legyen ossze dobni valamit ha sürgösen kell pl teszta hozza szosz mirelit fasirt hozza uveges borsobol fozelek



Rendeles nem valt be heti egy orat raszanok inkabb.

2022. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Általában vasárnap ülök le menüt tervezni keddtől hétfőig, a termékeket pedig kedden szállítják ki.

Mindennap főzök, mindennap van hús, keddenként hal. A menu tobb újság, weboldal és a csalad esetleges kívánságai alapján all össze. Az ételek hozzávalóit felirom, majd atnezem a hűtőt, fagyasztót, szekrényeket, hogy mi az, ami már van itthon. Ezeket lehuzom q listáról. Az uzeletlanc, ahonnan rendelek péntektől elérhetővé teszi, hogy mi lesz a következő heti akcio, ha van olyan tartós termék, amit sűrűn használunk, az is a listára kerül. Gyümölcsöt nálunk senkimsem eszik, zöldség mindennap van. A többség sokáig eltarthato, van amit fagyaszott formában rendelek, és van, amit konzervkent

2022. júl. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy szoktam, hogy feleségem ad egy listát és azokat veszem meg, néha hozzarakok még ha megtetszik valami az üzletben.
2022. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megtervezem a menüt egy hétre, megvesszük ami kell hozzá. Semmi extra.

Zöldség-gyümölcs eláll egy hétig a hűtőben, legalábbis azok a fajták amiket mi szoktunk venni. Plusz pár féle terem a kertben is.

2022. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mindig keveset, hűtő mekkora?
2022. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A hűtő elég nagy, de a bolt messze. Vagy legalábbis az amelyik nincs aranyárban az messze van.
2022. júl. 11. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!