Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan kell hivatalosan mondani?

Hogyan kell hivatalosan mondani?

Figyelt kérdés
Lidl, Lidöl, Lindül, Lidi, Lidli? Ki hogy mondja és hogyan kellene mondani?

2022. júl. 27. 19:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
97%

Na, ez igazi német :)


[link]

2022. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
75%

"A német magyar fordító tényleg lidöl-nek ejti."


Ez csak azért van, mert sokunk az ő-t is bele akarja hallani.

2022. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
27%
32, nézd meg akkor az utolsó videót, német nyelven van....
2022. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
61%
1-es vagyok: [link]
2022. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
70%
Megnéztem, és nem mond ki ö-t.
2022. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
77%

De kinek probléma ezt kimondani "segédmagánhangzó" nélkül???

Nem értem...


Volt egy osztálytársam, Ertl Kati. A három mássalhangzót is ki tudta ejteni mindenki... Sőt, ha ragot tettek hozzá, akkor is: Pl. mondd meg az Ertlnek...

2022. júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
32%

Lidl vagy Lidi. Férjemnek meg Aldi-Lidl egyremegy, nem is érdekli, melyik-melyik.

Különben nem igazán értem, miért ugranak sokan egymásnak egy ilyen kérdés alatt. A nyelv mindig változik, az idegen szavakat meg saját íze szerint ejti ki a többség. Mint a H&M, hallottam már 'háem', 'háendem', 'háundem' szóval ejteni.


A kötekedők szerint becézni sem lehet ezeket? Mint a McDonalds-ot is a többség 'Meki'-nek ejti, a Facebook-nak is van már kiejtése: facse, face, fész.


#30 idősebb kolléganő a youtube-t 'jutu"-nak ejti, vagy anyám a radír szót "ladírt"-nak ejti. Azonnal értem, mit akarnak, most komolyan javítsam ki, és viselkedjek nyelvtannáciként?

2022. júl. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
77%
32-es: megnéztem a videót, ha ebbe hallasz bármiféle Ö-t, akkor baj van a hallásoddal, vagy csak azt akarod, hogy neked legyen igazad minden áron. NINCS benne Ö és ki tudják mondani anélkül is a LIDL-t úgy, ahogy írva van.
2022. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
97%

37-es: ha "becézik" az teljesen más kategória (habár az is a legtöbbször értlemetlen, de nem zavaró igazán), a kérdésben az áll, hogy HOGY KELL kiejteni, az pedig úgy, ahogy le van írva.

Az meg végképp nem érv, hogy anyád képtelen egy magyar (vagy legalább is a magyarban sok éve meghonosodott) szót helyesen kiejteni. Ettöl még nem lesz elfogadott, ahogy a kisgyerekek esetében is megtanítják nekik a szavak helyes kiejtését, annak ellenére, hogy a legtöbb kezdetben rengereg szór rosszul mond.

2022. júl. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
16%
Lidlül-nek ejtem.
2022. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!