Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan kell hivatalosan mondani?

Hogyan kell hivatalosan mondani?

Figyelt kérdés
Lidl, Lidöl, Lindül, Lidi, Lidli? Ki hogy mondja és hogyan kellene mondani?

2022. júl. 27. 19:58
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
37%

"A németnek is ugyanúgy van szájürege,"


Ez igaz, viszont a saját nyelvüket is profibban beszélik. De ez éppen olyan mintha egy született némettől várnánk el a tökéletes magyar beszédet.

2022. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
79%
Lidl, a korábban sokak által említett "ü"-vel. Én azonban nem tartom ezt kiejtett ü-nek, nem tudom ez-e a hivatalos neve, de a szájüregi ü nekem találóan hangzik. Ugyanaz, mintha megpróbálnám hosszasan kitartani az l hangot, illetve egyébként valóban ugyanaz, mint ahogy a Rádl utca nevét kimondanám.
2022. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
20%
Aldi
2022. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom azért nem tudjátok kimondani rendesen, hogy lidl, mert egész egyszerűen fogyatékkal éltek... Vagy csak viccesnek hangzik, hogy lidül, meg lidli meg stb... Pedig nem vicces, inkább szánalmas, hogy nem tudtok kiejteni egy szót, amit amúgy ki lehet :)
2022. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
4%

Hogyha hallom én

Minden az enyém

Sikítani akarok

2022. aug. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!