Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Hogyan kell hivatalosan mondani?

Hogyan kell hivatalosan mondani?

Figyelt kérdés
Lidl, Lidöl, Lindül, Lidi, Lidli? Ki hogy mondja és hogyan kellene mondani?

2022. júl. 27. 19:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
10%
Arra reagált első körben zsenikém
2022. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és mit írtam? Azt hogy a többség (Hangmérnök vagy sem) az Ö-t is bele AKARJA hallani.
2022. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
31%

"Hangmérnök vagy sem"


El vagy kicsit tévedve :)

2022. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
24%
Miért, nem te vagy a 49-es?
2022. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
24%
55. Talán azért mert képtelen belátni hogy ő is tévedhet? 😀
2022. júl. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
72%
55. Különben is, nem én szerkeszettem a oldalt, úgyhogy neki kéne reklamálni a lepontozás lehetősége emiatt.
2022. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
82%
A "Hangmérnök vagy sem" éppen azt mondta, hoyg NINCS benne semmi más, CSAK AZ A NÉGY HANG, ami le van írva!
2022. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
42%

"Miért, nem te vagy a 49-es?"

Nem, én egy másik olyan ember vagyok, aki hallja, hogy a röviden kitartott L hang közbeni szájüregi ö vagy ü hangot hall mindenki, amit simán csak ignorálsz, nem kell foglalkoznia senkinek azzal, hogy ki mit hallat vagy hall egy D-L találkozás L hangja mellett. De én is majdnem hangmérnök lettem, aztán maradt hobbi. Azért vagy eltévedve, mert barátunknak abból van sok pénze, hogy képes ennél sokkal összetettebb dolgokat is tudatosan hallani, amikor csak akar. Ilyen egyszerű dolgokat nem tud nem jól hallani. Gyakoratilag 1kHz-en belül kezdené lehúzni a megfelelő frekvenciákat parametrikus ekvalizeren, hogy a két-három meghatározó Ü vagy Ö üregrezonanciát csillapítsa, csak ennyire hall ugyanúgy, mint Sanyi, aki "oda akarja hallani az Ü-t".

2022. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
76%

"Nem, én egy másik olyan ember vagyok, aki hallja, hogy a röviden kitartott L hang közbeni szájüregi ö vagy ü hangot hall mindenki, amit simán csak ignorálsz"


Ezt pont hogy nem ignoráltam, mert még én vetettem fel elsőnek hogy mi magyarok így tompítjuk a magánhangzótorlódást

2022. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
49%
A németnek is ugyanúgy van szájürege, a belinkelt videókon is jól hallani, de elvileg épp ezért kellene az legyen az első intuíció, hogy az nem "odaírandó" hangzó, és nem is külön az L előtt kell kötni vele.
2022. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!