Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Átvertek a Pennyben vagy...

Átvertek a Pennyben vagy direkt így csinálják az újságot?

Figyelt kérdés
Elmentem krumpliért ,aztán itthon látom hogy nem is az akciós áron számolta el . Az akciós újságot megint megnéztem ott meg azon az oldalon van egy kék kiemelés a fejlécbe hogy PONT VASÁRNAP. De mellé van rakva egy kenyér mintha csak arra vonatkozna. A többi termék ugyan úgy piros alapon van és semmilyen dátum megjegyzés nincs hozzá írva. Így verik át a népet vagy tényleg rosszul "ütötte be"?

2022. aug. 19. 13:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Általában, az azonos lapon szereplő termékek ugyanarra a napra/intervallumra akciósak. A fejlécnek ez a funkciója.
2022. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem világos, mit állítottak az újságban. Ráadásul ha annyira érzékeny vagy az árra, a boltban is tudod ellenőrizni.
2022. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A boltba nem szoktad megnezni mi mennyi mielott megveszed? 🤨
2022. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
.nem vertek át, te vagy figyelmetlen.
2022. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
12%
Tényleg "így verik át a népet", egyáltalán nem kerülik a könnyen félreérthető felhívásokat. Ezt pl. be is nézted.
2022. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Először is nem szoktam boltba járni ,bevásárolni. Ha megyek csak célirányosan akciós ujságból csipszet szoktam venni. Most én akartam sütni ezért néztem ki a sárga burgonyát ami akciós áron volt.


Rohattul nem egyértelmű hogy az ott egy fejléc lenne ,ezt csak én tettem hozzá . Ez egy marketing szélhámosság , óriási elütő színű kék háttéren az a felirat hogy PONT VASÁRNAP és mellette ugyan abban a kék mezőben egy kenyér! Slussz. Még ugyan azon az oldalon alatta egy csomó standard piros dizájnú akciós áru mintha az újság bármelyik lapját néznéd.


Szándékos megtévesztés mivel az intervallumokat kisbetűvel a lap alján meg az újság elején szokták jelölni. ILLETVE egyes árucikkeknél még az ár alatt szintén jelölik ha eltérés van.

De itt nincs semmiféle intervallum jelölés . Oda van okádva hogy PONT VASÁRNAP ,de hogy konkrétan melyik áruk vagy oldal arról nuku.


Ezt is csak az én magas IQ logikámmal sakkoztam ki hogy akkor ez a szivatás lehet mivel találtam még egy oldalt az úsjágban ahol ugyan így eltérő dizájnal egy túrórudi kiemelve hogy hétfőtől szerdáig. Ebből a megfigyelésből jutottam el arra a feltevésre hogy valami összefüggés lehet az oldal és ez a díszes felirat között, már ahol egyáltalán van mivel nem minden oldal ilyen.


A bolti ellenőrzésre képzeld rátettem a mérlegre 2,26kg volt de beárazni csak a pénztárnál lehet úgyhogy szépen tovább is mentem . Az árcédulát már csak azért sem kezdtem el keresgélni a tolongás dúródás közepette mert abban a tudatban voltam hogy valószínűleg ott is ugyan az a szöveg lesz mint az újságban hogy ennyi lenne de most csak ennyi , mellesleg ismerjük ezeket az árcédulákat mennyire naprakészek. Szóval erre tényleg nem is koncentráltam. Ha olyan cucc lett volna akkor vonalkód olvasóval ellenőrzöm de hát 2kg krumplit nem tudok a vonalkód olvasó alá nyomni ezért rábíztam magamat a kasszásra.


A kasszásról csak annyit hogy megkérdeztem az önkiszolgálónál is letudtam volna mérlegelni a cuccot és beárazni ? Erre zavartan nézett de nem tudott válaszolni és már ment is tovább a következő vevőre. Akkor kicsit gyanús volt hogy 780ft ot fizettem de eszembe nem volt leállni okoskodni ,egy telitömött boltban. Ismétlem ez volt az első hogy én krumplit vettem a boltban.

2022. aug. 19. 18:57
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss, de funkcionális analfabéta vagy!


Tessék, itt az újság vonatkozó oldala: [link]


Egyértelmű, hogy ezen az oldalon MINDEN vasárnap ennyi!!!

2022. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
Hat ja ez eleg egyertelmu 😅 es most am +70ft/kg miatt irod a regenyeket 😅
2022. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

8: na igen.... :-D


Most olvasom a 6-ban írt litániáját... 70 ft miatt. :-D

2022. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az amit írsz már a rágalmazás kategória.

Egyáltalán mit alapján állítod, hogy "az intervallumokat kisbetűvel a lap alján meg az újság elején szokták jelölni"? A Penny újsága nem ezt követi, ellenben teljesen logikus.


Lapozd át az újságot: szinte minden egyes oldalon ott az időintervallum a bal felső sarokban, pl. "08.18., csütörtök - 08.24., szerda".

A "notórius" oldalon meg, ugyanott, hogy "VASÁRNAP 08.21.". Szóval egyszerűen hazugság, hogy nincs jelölve az intervallum (ami jelen esetben egy nap).


Ha ennyire biztos vagy az igazadban, irány a fogyasztóvédelem. De szerintem inkább ismerd be, hogy ezt most Te nézted el.

2022. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!