Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Átverték a nagymamámat a...

Átverték a nagymamámat a szüleim, elvették a pénzét, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim átverték a nagymamámat! Amikor még a saját házában lakott, odamentek a szüleim, mondván, hogy el kell adni a házat, mert jobb lenne, ha velük lakna, hogy vigyázzanak rá. Apám egyből fotózgatta a házat. Sikerült eladni a házat 6 Millióért, ez volt 3 éve. A mamám odaadta a szüleimnek a pénzt, bízott bennük, hogy tárolják a bankban.


Amúgy meg fizet nekik havonta a nyugdíjából 50 ezer Ft-ot rezsire, külön ad bele az áramba, vesz néha húst stb.


Most 2021-ben kiderült, hogy abból a 6 Millióból egy fillért sem látott a mama, amikor kérdezte, hol a pénz, azt hazudta neki apám, hogy nem lehet csak úgy kivenni a bankból. Szerintem elköltötték a szokásos hülyeségeikre & a házra (felújításokra).

A mama elsírta magát előttem, amikor mesélte ezt... lelkileg terrorizálják, főleg apám (ahogy engem is egész életemben, amíg el nem költöztem). Kiküldi a 88 éves mamát gazolni a kertbe, amit nem neki kéne csinálni. Apu fenyegette is őt, hogy ha valami nem tetszik, akkor el lehet költözni. Dehát nyílván egyedül nem fog tudni.


Most próbálok neki segíteni, hogy a másik lányához költözhessen, de ha az nem jön össze, akkor nem tudom, mit csináljak. Anyáméktól is félek és hogy bántani fogják a mamát.


Van jogilag itt bármiféle esélye a mamának, hogy visszakapja a pénzét?



2021. jan. 15. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Ilyet a férgek csinálnak.
2021. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
mivel papírok nincsenek róla ami bizonyíték, ezért nincs.
2021. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen szerintem, ez sikkasztásnak minősűl szerintem, kérdezz meg egy ügyvédet.
2021. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, sajnos ez veszett fejsze nyele. Jó lenne neki egy kis nyugalom már a hátralévő életében, költöztessétek el onnan minél hamarabb. Ha te meg már elköltöztél, mit félsz tőlük? Most legyen igazán nagy a bátorságod. Bele se kéne adnia annyit a rezsibe, biztos nem fogyaszt annyit. :(
2021. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Jajj, de szomorú!

Ez nem a kérdésre a válasz, de még lehet hasznos. Azt írtad, már elköltöztél. Az nem lehetne megoldás, hogy hozzád költözzön? Persze ezt nem minden körülmény engedi, attól függ, hol laksz.

A kérdésedre meg, szerintem érdemes lenne egy ügyvéd tanácsát kérni. Mármint, ha van is arra esély, hogy visszakapja a pénzét, előbb utóbb úgy is kelleni fog egy ügyvéd.

2021. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A ház gondolom a mama tulajdonában volt. Akkor a vételár is neki jár.

Hacsak nem adta ajándékozási szerződéssel a szüleidnek (anyukádnak), vagy ilyesmi.

Tehát őt illeti a pénz, joga van megkapni ha kéri.

2021. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Én ha tehetném akkor biztos hogy magamhoz költöztetném. A szüleimmel pedig a büdös életben többet nem beszélnék.
2021. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Angel3000 ***** válasza:
84%
A szia! Sajnos ilyenek az emberek, az idôs embereket kihasznàljàk!
2021. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
apád a fia a nagymamának vagy a veje?
2021. jan. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj ügyvéddel, ha vissza akarjátok szerezni a pénzt. Nem feltétlenül lehetetlen, ismerek olyat visszaszerzett olyan pénzt, amiről nem volt szerzōdés. A szüleidet nem minősíteném, de a nagyidnak meg kell oldani a lakhatását. Valószínüleg 88 évesen segítségre szorul már és akkor sem tudna egyedül élni, ha visszeszereznétek a pénzt holnapra.
2021. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!