Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Mi ez az újfajta hülyeség az...

Mi ez az újfajta hülyeség az önkiszolgáló kasszáknál?

Figyelt kérdés
Az elmúlt héten vettem észre azt, hogy az önkiszolgáló kasszák kijáratához feltettek egy kaput, és egy vonalkódolvasót, és csak akkor enged ki (vagy csukódik inkább a lábadra) a kapu, ha leolvasod a blokkodon lévő vonalkódot. Ennek mi értelme van? Ahogy láttam, ez a többi vásárlónak is gondot okozott, konkrétan sor állt előtte, és az alkalmazottak is csak szenvedtek vele.

2022. dec. 16. 19:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Nem új dolog, de valóban idegesítő tud lenni, mert nem mindig működik jól
2022. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%
Azért van, hogy csak az tudjon ott kimenni, aki vásárolt valamit (tehát üres kézzel nem lehet csak úgy kisétálni) és már fizetett (tehát nem lehet fizetés nélkül kislisszolni).
2022. dec. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
97%

Az az értelme, hogy kell egy kapu, mert sokan kimentek fizetés nélkül.


A vonalkód leolvasónak a távolságát kell eltalálni, milyen messziről olvassa le a kódot.

Úgy szoktam, hogy aránylag közel teszem, és emelem felfelé. 2 másodperces mozzanat.

2022. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nálunk mostanában jelent meg. #2 Ha valaki el akar lopni valamit, akkor ígyis-úgyis kimegy, legfeljebb a biztonsági őr szedi ki a kamerafelvételek vagy a kapu csipogása alapján. Amúgy aki nem vett semmit, annak van külön kijárat is az ügyfélszolgálat mellett(tesco), vagy pedig a rendes kasszánál állók mellett megy ki. Fizetés nélkül nehezen slisszolna ki, mivel mindig van ott legalább egy alkalmazott, aki figyel ezekre is. Ezért nem értem a létjogosultságát ennek a rendszernek, mindenesetre ment a zöld mindenkinek, és várom a további ötleteket.
2022. dec. 16. 19:56
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
Ez a következő lépés afelé, hogy ne kelljen személyzeti felügyelet az önkiszolgáló kasszához. Ne feledjük, hogy ez még mindig csak egy tesztrendszer, amit a tapasztalatok alapján továbbfejlesztenek.
2022. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%
Engem is szivatott meg anno ilyen, mert altalaban nem kerem vagy veszem el a blokkot. Amugy biztosra nem tudom az ertelmet, de en is a lopas megelozesre tippelnek.
2022. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
99%
Németországban tökéletesen működik és senki nem panaszkodik miatta.
2022. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Ez sem biztosíték a lopás ellen, mert ha Kalányos Armando lopni akar, akkor nem ez fogja ebben megakadályozni. Kifizet egy rágót, kap egy blokkot, aztán kimegy szépen egy többtízezres árucikkel a zsebében/kocsijában. Amúgy egyszer én is "loptam" önkiszolgálónál, 4 zsemlét akartam venni, el voltam bambulva és véletlenül 5-öt tettem a zacskóba. A pénztárnál beütöttem 4-et, a mérleg nem jelzett rá, aztán otthon meglepve vettem észre, hogy ez 5db.:D Viszont egy (akkor) 30ft-os zsemlével persze nem ballagtam vissza, hogy tévedés történt.
2022. dec. 16. 20:14
 9/39 A kérdező kommentje:
Én csak azért panaszkodom, mert az évek során már reflexből gyűröm össze a blokkot, és dobom a kukába vagy a zsebembe, és ez lassítja a kijutást ha sokan vannak.
2022. dec. 16. 20:16
 10/39 anonim ***** válasza:
48%
Akinek ez gondot okoz, küldje bevásárolni az anyukáját.
2022. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!