Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Milyen üzletpolitikai megfonto...

Milyen üzletpolitikai megfontolás miatt kell a TESCO-ban 20 perceket sorba állni a kasszák előtt?

Figyelt kérdés

Ma pl. 21 percet álltam sorban a TESCO-ban a kassza előtt. Nyugdíjas nap a kedd, és tele volt idős emberekkel, összesen 2 pénztár üzemelt, + az automaták, ahova ugyanolyan sor állt!

Miért törvényszerű, hogy a TESCO leggyengébb pontja pont a kassza?

A LIDL-ben, az AUCHAN-ban miért tudnak mindig kasszát nyitni, ha egy kicsit is feltorlódtak a sorok? És a TESCO-ban miért nem?



2023. jan. 31. 22:52
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%

Egyik helyen biorobotok dolgoznak, a másik helyen diákok.

Ráadásul a Tescóba egy ember egyet csinál, Lidlbe mindenki mindent.

2023. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
És ugyanúgy a telefonodat nyomkodtad 20 percig, mintha már otthon lettél volna.
2023. jan. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Én az Intersparban gyakran 40 percet is állok (Budapest - Allee), ha reggel, akkor azért, mert nyugdíjasok vannak mindenhol nyitáskor, délután meg az összes dolgozó és tanuló.
2023. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenkor láttam többeknél azt, hogy "jó, akkor ezt majd valaki visszapakolja", ott hagyja a kosarat is meg mindent és lelép.

3 üres kassza van. Meg, 4 önkiszolgáló, meg 1 kassza. Az önkiszolgálóhoz úgy áll a sor, hogy a bolti polcok között állnak, majd hagynak helyet, hogy aki még vásárol az tudjon elmenni, majd a következő sorban is állnak. Nem is tudom hány kosárral voltak akkor. A kasszánál meg majdnem ugyan ennyien álltak sorba. Többen mentek el, mint akik végig állták.

Szerintem egyáltalán nem éri ez meg nekik. Az a kérdés, hogy hogyan tehetik ezt meg, hogy még a vevőket nem akarják megtartani. Sokan alapból már igyekeznek kerülni is, mert sokan vannak. Míg akik be is mennek van hogy ott hagynak mindent, mert nem állnak 20-30percet sorba 1-1 termékért amit máshol nem lehet megvenni.

2023. febr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Tesco. A folyosó meg végig van plakátokva ilyenekkel, hogy "idei teljesítményünk: szégyenletes*
2023. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Az a tapasztalatom nekem is, amit a 4-es válaszoló leírt, de hozzátenném, végtelen sok üres kassza az összes áruházban, a sorok meg nem haladnak.

Tesco autómata kasszánál, ha segítség kell, az még plusz 10 perc valakit levadászni, aki tud is segíteni, régebben nem így volt, azonnal jött a hozzáértő segítség, most meg a diákok csak csevegnek. Ha szólni merek, vérig vannak sértődve.

2023. febr. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Legalább kedden, amikor a nyugdíjasok elözönlik a TESCO-t, akkor ültetnének be még 2 pénztárost!

Szerintem meg kevesen csesztetik a telójukat kedves 2-es, mert szinte mindenki békésen qr.a anyázik a sorban!

Közben meg bicskanyitogató a sok üres kassza látványa, miközben egy szerencsétlen állja a sarat...

Hol lehet ezt megreklamálni?

Az nyáron nagy kib-szás lehet, ha kérek pl. 2 kiló darált húst, aztán mégsem akarok sorba állni, aztán otthagyom a szekeret... és csak akkor veszik észre, amikor már a legyek rajzanak rajta...

Mondjuk én ha csak tehetem nagy ívben elkerülöm pont az időrabló sorállás miatt, inkább autózom egy kicsivel többet az AUCHANBA, mert ott még 5 percnél nem álltam többet - igaz, ott legalább 5 kassza mindig működik + az automata - (amit különben utálok, mert úgyis kell eladó ha piát veszek.)

2023. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
96%
Tudtommal a Tesco nem fizet olyan jol, mint az Aldi vagy a Lidl pl. Nyilvan utobbi kettoben elvarjak a teljesitmenyt is. Tescoban mindig ilyen eletunt mamakat lattam eddig a kasszaban, vagy fiatalok kozul azt a fajtat, akinek talan nagy nehezen meglett a 8 altalanos, lehetosege nincs masra es krvara nincs kedve ott lenni. De szerintem a Tesconak nincs is elvarasa azon kivul, hogy ulj be a kasszaba aztan csinald ahogy tudod.
2023. febr. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%

Úgy hívják a jelenséget: munkaerőhiány. Egyszerűen nincs ember, nem véletlenül terjednek az automata kasszák mindenhol.


A Lidl azért más, mert ott mindenki csinál mindent, de az Auchan, Tesco, stb nem így csinálja, aki árufeltöltő az árut tölt és kasszába nem ül. Ráadásul a lidlben szórják az árut keményen, más a sebesség is.

2023. febr. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Munkaerőhiány?

Hát kevés helyen lehet annyi kóválygó dolgozót látni, mint a TESCO-ban!

Szerintem munkaszervezési hiányosságok, vezetői alkalmatlanságok, üzletpolitikai elkényelmesedés, szakmai hiányosságok - és sorolhatnám ezerrel!

Az AUCHANBAN még soha nem álltam 10 percnél többet, de az 5 perc az általános, és ott még nem láttam a polcok közt kanyargó sorokat, általában 5-6 kassza nyitva, karácsonykor meg akár 10-12 is! (hajdanában volt amikor 15-18 kassza is működött a TESCO-ban is...)

2023. febr. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!