Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemesebb ETF-eket venni...

Érdemesebb ETF-eket venni TBSZ-en keresztül, vagy inkább manuálisan, alapos megfontolás után kiválasztani 10-15 részvényt valamilyen brókerszámlán, és azokba fektetni? Valamint lehet TBSZ-en szintén csak bizonyos részvényeket venni?

Figyelt kérdés
Még csak most ismerkedek befektetésekkel, és nem ismerem a lehetőségeket, valamint az előnyeiket és hátrányaikat.

2022. szept. 16. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tbszen nem kell adozz 5 ev utan. Eleg jo az sztem. A tbsz csak a szamla tipusa...
2022. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ETF-et választottam, mert könnyebb diverzifikálni, önmagába fekteti az osztalékot, így a TBSZ számlán nem kell foglalkoznom a sorozatos újrabefektetésekkel és az újabb tranzakció díjjal. Ennek köszönhetően jelenleg több száz vállalatban van részesedésem 7 euro tranzakció díjjal, amelyet havonta, kéthavonta bővíteni tudok. Ha a részvényeket külön vásároltam volna, az tranzakciónként 7 euro lenne, 100 vállalat esetén 700 euro.


Amennyiben a bankomnál a tranzakció díj olcsóbb lenne, mint például interactive brókersnél, akkor én is inkább részvényt vennék, ott viszont jelenleg nincs TBSZ számla, de remélhetőleg évek kérdése és lesz.

2022. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krwkco ***** válasza:
100%

"ETF-et választottam, mert ... önmagába fekteti az osztalékot"

Ezzel óvatosan.

Van olyan ETF, amelyik ezt tesz (accumulating, ACC). De van olyan is, amelyik osztalékot fizet és rögtön adót von le. (distributing)

A vásárlás előtt ezt érdemes ellenőrizni.

2022. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3: Köszi a kiegészítést!


Igen, ETF-nél érdemes leellenőrizni, hogy nagy alap legyen (mondjuk 500m euro felett), céljaidnak megfelelően önmagába fektető avagy osztalékot fizető, illetve hogy fizikai "full replication" legyen.


Arra is figyelj, hogy minél alacsonyabb állandó költséggel működjön, a jó ETF-eknek 0,1% körüli az éves működési díja (ez a költség részvények esetén nincs).

2022. szept. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Buta kérdés lesz, de úgymond "mi értelme" azoknak amik nem fizetnek osztalékot?

Hogyan fog az ember profitálni belőlük később?


El lehet adni ETF-eket valaki másnak később?

2022. szept. 16. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Önmagába fekteti az osztalékot, így az osztalékot fizető ETF-hez képest többet fog érni az ACC ETF, megspórolsz egy tranzakció díjat.


Igen, el kell adnod az ETF-et ahhoz, hogy profitot realizálj.

2022. szept. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 krwkco ***** válasza:

"El lehet adni ETF-eket valaki másnak később?"

Igen, bármikor.

ETF=Exchange Traded Fund (tőzsdén kereskedett alap.)

A tőzsdén mindig vannak, akik az ETF-et venni vagy eladni akarják és ezért mindig van árajánlat vételre és eladásra is. Sőt, az alapkezelő kötelezettsége, hogy mindig jegyezzen mindkét fajta árajánlatot. A nagy forgalmú ETF-eknél a két ár nagyon közel van egymáshoz.

Az vétel/eladás úgy történik, hogy megbízást adsz az értékpapírkezelődnek (bróker), aki továbbítja a megfelelő tőzsdére. A legjobb pillanatnyi árfolyamon megvalósul a kereskedés és a számládon nyilvántartásba veszik a papírt.

2022. szept. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!