Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Egyre több az egyedülálló....

Egyre több az egyedülálló. Miért nem lehet kapni kisebb kiszereléseket pár termékből?

Figyelt kérdés
Japánban állítólag nagy a választék ilyenekből, itt meg pl. 100g-os őrölt kávé 1 (!) féle van éppenhogy elfogadható áron (Karaván). Annyira elfogadható, hogy alig olcsóbb, mint a 225g-os. Nem is veszek. 50g-os instant kávé többféle is van, de közel sem annyi, mint 100g-os, és azok is irreálisan drágák. Tudom, csomagolás, meg minden, de mégis... De mondhatnám pl. a tejet is, amiből rég megszűnt a poharas. Valakinek pl. csak kávéba kell egy kicsi. De pl. lisztből sincs fél kilós, és már többször kellett kidobnom a felét, mert nem fogyott el.
2023. febr. 15. 07:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Annak is utána jártál hogy Japánban mennyivel olcsóbb a kissebb mint a nagyobb kiszerelés?

Sokszor a csomagolás a drága.De pl liszt csak elfogy egy kg két hónap alatt.

2023. febr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nyilván nem fogyott el a lejárat előtt, nem viccből írtam. Csak rántásba kellett, esetleg néha palacsintához, de ezt, és főzeléket is ritkán csinálok.

Nem jártam utána az áraiknak. Azt elfogadom, ha a kávé nem sokkal olcsóbb így, mert drága az üveg, hasonlóan a fél literes dobozos tejhez, de pl. a lisztnél nem látok ilyen okot (már ha lenne kisebb).

2023. febr. 15. 08:31
 3/39 anonim ***** válasza:
94%
A liszt nem romlik meg attól, hogy lejàrt a szavideje. 1 év alatt csak el tudsz már használni egy kg lisztet. Tejből van fél literes is. Neked inkább az a bajod, hogy nem olcsóbb a kisebb, mint a nagyobb. Okkal
2023. febr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Jut eszembe, az a bizonyos kávé, aminek elfogadom a relatív drágaságát csak az instantra érvényes, mert az van üvegből, normál vákumosnál nem látok különösebb okot a kb. másfélszeres árra (az elfogadhatóhoz képest). Lisztet talán valóban nem *kell* kidobni, ez igaz. De ezek csak példák voltak. Tej esetén a fél liter is sok, ha valaki csak kávéba öntene egy keveset (nekem jó a kávétejszín is).

Tehát kicsi a piac, ezért ritka/nincs kisebb kiszerelés általában?

2023. febr. 15. 08:47
 5/39 anonim ***** válasza:
69%
műhiszti
2023. febr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
98%
Én is csak a kávéba használom a tejet, nekem az 1 literes is elfogy. A tej min. 5 napig jó felbontva
2023. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
A nem 100 grammos kávénak sem lesz semmi baja, ha jól záródó edényben van tárolva, hűvös,száraz, sötét helyen felbontás után.
2023. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%

Ezek pont olyan dolgok, amik nem romlanak meg. Liszt, kávé, cukor. Bírják szinte bármeddig.

Nekem a tejjel sincs gondom. Felbontás után is minimum egy hetet kibír a hűtőben. Annyi idő alatt elfogy.

2023. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Lisztnek évekig semmi baja. Az UHT tej hetekig eláll felbontás után hűtőben tárolva. Kávé tartóssága egy jól záródó dobozban megint csak hónapokban mérhető.
2023. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
97%
Próbáld ki kávéhoz a sűrített tejet.Én egyébként a kólával vagyok így,megveszem a nagyot,2 literest,egy hét amíg elfogy,addigra tönkremegy-kimegy belőle a szénsav.A literes pedig mocsok drága,ha nem lenne ilyen irreális ára a kisebb kiszerelésnek inkább vennék 2x1 litert mint egy nagyot.
2023. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!