Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyedülálló ember álljon neki...

Egyedülálló ember álljon neki tepertőt sütni?

Figyelt kérdés
Az tart vissza leginkább, hogy nagyon sok szalonna kell hozzá. Meddig áll ez el? Mindenhol dicsérik, hogy mennyivel jobb a boltinál, de tényleg csak én enném, azért meg nem készítenék el egy kilót, hogy ki kelljen dobni végül.
2022. jan. 28. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Honapokig eláll, de ha a zsirt nem hasznositod akkor nagyon gazdaságtalan magadnak sütögetni. Vannak jo husboltok, hentesek ahol lehet finomat venni. Ezt kell megkeresni.
2022. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell egyszerre sokat kisütni. Én karácsonykor szoktam venni 1 kg kacsahájat, és abból sütök. Hosszan el is áll. A zsír most fogyott el, a tepertő már régebben. Nem lett belőle olyan sok, amit ne lehetett volna megenni.
2022. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ne? Én 2 főre szoktam sütni 1 kg szalonnából egy 24 cm átmérőjű teflon lábasban. A lényeg, hogy ellepje a zsír.
2022. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul, ha még soha nem sütöttél ki töpörtyűt, akkor tuti rosszabb lesz mint a bolti. Egyszerű dolognak tűnik, de nem az, hogy tényleg finom is legyen.

Én is azt javasolnám, mint az 1-es!

Ha olyat akarsz mint a friss, mikróban melegítsd át és kicsit hagyd visszahűlni! Ember meg nem mondja, hogy nem házi.

2022. jan. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

VEgyél boltban 20 dekát.... Azt tuti megeszed pár nap alatt, és nem fog megavasodni.

Én a Lidl-s osztrák apró tepertőt nagyon szeretem.

2022. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor vegyél fél kilót, vagy negyed kilót.
2022. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne süthetnél magadnak tepertőt?Hónapokig eláll akárcsak a szalonna és eszel belőle mikor akarsz de le is tudod fagyasztani ha nem fogy annyira

Sokkal finomabb ha te készíted el de tudni kell hogy kell csinálni

Olvass utána és videót is találsz róla és így tuti nem rontod el

2022. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg az üzletekben kapható kisebb kiszerelésben is, de le is lehet egy részét fagyasztani.

Sütni elég macerás, hogy jó is legyen meg ne is égjen meg. Illetve keletkezik egy csomó zsír, amit nem tudom, mennyire használnál el.

2022. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

1-1,5 kg bőrös kacsa vagy libaháj kell hozzá.

Kitokozod, felvágod 3x3 cm kockára.

Felteszed sülni egy lábosban, kicsit megsózod, 1 deci vizet öntesz alá. Néha kevergetsz rajta, hogy ne tapadjon össze. Amikor aranybarna és már nem nyunyogós akkor leveszed. Kis adagonként krumplinyomóval még forrón kisajtolod.


A töpi elállna sokáig ha nem ennénk meg. Lilahagymával, friss foszlós kenyérrel a legjobb. Az 1 kilós dózisból készült mennyiséget ketten betoljuk reggelire/vacsira pár nap alatt. Ne tedd hűtőbe mert meggumisodik, csak takard le egy szalvétával.


A zsírt leszűröd ha kicsit meghűlt, elteszed befőttesüvegben a hűtőbe. Pörkölt indításnak, sültcsirke alá, vagy csak krumplit sütni benne. Ez is hónapokig eláll. Ezerszer jobb mint a bolti ipari zsír.

2022. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Hónapokig eláll - ja, ha van 10 fokos kamrád meg hasonlók. A 24 fokos panelban meg egy hét alatt megszívja magát párával és ehetetlenül gumis lesz.


Vegyél a piacon 20 dekát inkább.

2022. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!