Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért drágább a magyar Lidl,...

Miért drágább a magyar Lidl, mint az osztrák? Mi az oka annak, hogy ott 3x a fizetés, és itt drágább ugyanaz a termék?

Figyelt kérdés

Meg lehet nézni az interneten elérhető osztrák szórólapot, és össze lehet vetni az ittenivel.

Ugyanazok a termékek, még így "erős" forint árfolyamon számolva is nálunk drágább minden 20-30%-kal.


Mivel magyaráznád ezt egy pl. Budapestre látogató osztráknak?


2023. jún. 30. 21:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Kinek mit intézett a kormánya 😃 szar a forint
2023. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Az ÁFA mértéke már indokolja jó részét
2023. jún. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%

Árstopok, kötelező akciók, külön adók, európa legmagasabb adója, stb... Ezeket a veszteségeket nyilván nem a bolt fogja megfizetni, hanem a vásárló, úgy, hogy minden más termék árát megemelik. Nyilván nem fognak egyetlen fillér profitról se lemondani, a magyar kormány hóbortjai miatt.

Ezek az extra költségek mind a mi zsebünkből kerülnek ki.

2023. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
90%
A sok kedves intézkedés amivel a kormány ajándékozott meg minket és az ország egy nagy része örül annak hogy drágább minden.
2023. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%
ezt fel lehetne tenni ugyanúgy miért angliába, németországba .. sőt még amerikába is olcsóbb az élelmiszer.. lakhatás drágább de kaja/rezsi nincs arányban. korrupt szar kormány ami szervezetbűnözés szinten üzemel és ezt kapod
2023. jún. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
35%

Nem olcsóbb, csak akkor, ha olyan terméket hasonlítunk össze, ami Ausztriában éppen akciós, Magyarországon meg nem.

Én Ausztriában dolgozom, minden nap int vagyok, ott vásárolhatok ahol akarok, nagyrészt Magyarországon szoktam és nem azért, mert többet akarok költeni.

2023. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
93%
Én meg pont Ausztriába járok át vásárolni én se azért mert többet akarok költeni.
2023. júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
70%

7-es!

Tudnál néhány konkrét árat mondani?

2023. júl. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
90%
PL. Kenyeret olyan 7-800 Ft környékén vettünk itton ez a kezdőár.
2023. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
78%
Mert Viktor a mi Urunk. Valahogy mindig megválasztja a nép. 20 év múlva is ő lesz.
2023. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!