Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért drágább a magyar Lidl,...

Miért drágább a magyar Lidl, mint az osztrák? Mi az oka annak, hogy ott 3x a fizetés, és itt drágább ugyanaz a termék?

Figyelt kérdés

Meg lehet nézni az interneten elérhető osztrák szórólapot, és össze lehet vetni az ittenivel.

Ugyanazok a termékek, még így "erős" forint árfolyamon számolva is nálunk drágább minden 20-30%-kal.


Mivel magyaráznád ezt egy pl. Budapestre látogató osztráknak?


2023. jún. 30. 21:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
93%

"Egy-egy terméken kívül,konkrét adatokat még senki nem tudott mutatni."


Hát akkor nyűgözz le minket! :D Lássuk a _TE_ konkrét adataidat! :]

2023. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az osztráknál drágább, az angolnál is. Kb. fél éve voltam kint, a prospektusban egyedül a tofu volt drágább kint, mint itthon.

Nem Lidl ugyan, hanem Marks & Spencer, de ott egy fél kilós granolát vettem akciósan 750 Ft-ért, ami teljes áron 1500 lett volna, itthon pár héttel korábban 2200-ért vettem egy 350 grammosat, tehát mennyiségre is jóval kevesebbet...

2023. júl. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
31 válaszolo az számit hogy mekkora választék ,minöség,súly és ár ezekben pedig mind az osztrák német Lidl,Aldi,müller stb vezet.
2023. júl. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
#33 Én ezzel egyetértek, engem nem kell erről meggyőzni. A 30-as akadékoskodott ezen, nem én.
2023. júl. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
28%

34-es!

Én nem akadékoskodtam semmin, főleg nem ezen. De akkor most "akadékoskodok" egy kicsit.

A súly abszolút nem számít, az egységár számít. A választék is kevésbé fontos, ha elsősorban az árakat nézzük. Ha a magyar boltban nekiállsz hőzöngeni, hogy a legolcsóbb szalámi kilója 4000 Ft, aztán kint meg veszel Pick téliszalámit 8000-ért, mert itthon az 10.000, akkor nem mondhatjuk, hogy neked az ár számít. Tehát természetesen fontos lehet a választék, a minőség és az ár, de most az árakról szólt a kérdés.

2023. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
93%

#35 Én pont az egységár miatt írtam ft/kg-t meg €/kg-t. (A 18-as is én voltam)


"Ha a magyar boltban nekiállsz hőzöngeni, hogy a legolcsóbb szalámi kilója 4000 Ft, aztán kint meg veszel Pick téliszalámit 8000-ért, mert itthon az 10.000, akkor nem mondhatjuk, hogy neked az ár számít."


Ezt nem értem, honnan veszed, hogy én így működöm, vagy hogy jön ez azokhoz, amiket írtam. Viszont ami a az eredeti kérdést illeti, igenis releváns. Miért olcsóbb kint a magyar szalámi, mint itthon? Erre keressük a választ.

2023. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
94%

36-os!

Ezt nem így értettem, nem konkrétan rád gondoltam.

Ha valaki nekiáll hőzöngeni.


Egyébként nem tudom, hogy pl a Pick téliszalámi miért olcsóbb sok esetben. Most pl Magyarországon 7800/kg a legolcsóbban, Szlovák Kauflandban meg 5800.

2023. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Legszörnyűbb, hogy olcsóbb ÉS minőségben is mérföldekkel magasabb szinten vannak!


Például egy ócska vizes 1%-os natúr joghurt a Penny-ben (ami egy kifejezetten olcsó diszkontbolt) 200ft 125g tehát 1600ft/kg

Egy osztrák Lidl-ben a finom krémes zsíros görög joghurt fél kiló 1.69 EUR

2023. júl. 2. 10:33
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
#38 Mitöbb: az itthoni Milky Way, Snickers, Twix (- ezt lehet még kapni itthon?), Mars ehetetlen az ocsmány állaga és íze miatt. Már a kintiekben is kevesebb a cukor, mint régen volt, de azok még mindig finomak, és nem csak ízetlen, jellegtelen masszák.
2023. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
35 válaszolo neked nem számit nekem meg ezek mind számitanak számit minöség,az ár és választék.
2023. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!