Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Önkiszolgálló kassza vs...

Önkiszolgálló kassza vs hanyományos kassza?

Figyelt kérdés
Te melyiket részesíted előnybe?
2023. nov. 3. 22:25
A kérdező szavazást indított:
Önkiszolgáló kasszánál fizetek
Hanyományos kasszánál fizetek
82 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, hol és miket veszek. Lidl, Spar szinte mindig önkiszolgáló, Auchan szinte mindig hagyományos.
2023. nov. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%

Változó mit veszek, mindkettõnek van elõnye.



Ha alkoholt, egyéb zárjegyes dolgokat, gyors bevásárlást akarok, akkor az emberhez megyek oda.


Ha meg a zsebemben lévõ aprót használnám el, sok kis dolgot veszek, pláne nagy tételben, az a robot kassza.


A robotnál lehet szép komótosan pakolni, míg az eladókat stopperrel mérik, és szívóznak velük ha lassúak. 5 dolognál többet már szeretek stratégikusan pakolni, a nehezet az aljára, puhákat felülre, stb.

2023. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, a Lidlben pl. elég kicsi tud lenni a pakolóhely az önkiszolgálónál, szóval ha az ember rengeteg dolgot vesz, akkor nem feltétlen könnyű az önkiszolgálónál minden cuccot rátuszakolni arra a kis helyre, szóval akkor már könnyebb a hagyományoshoz menni. Viszont pl. Tesconál gondolkodás nélkül az önkiszolgáló. De amúgy az önkiszolgálót én jobban szeretek, csak max. a kis pakolóhely az, ami idegesíteni tud.
2023. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
38%

utalom az onkiszolgalot.

plane ha több fajta peksutemenyt veszel es sulymeressel kontrolal.

nem teheted a tepertos es sajtos pogikat pl egy zacsiba ..

többször elofordult mar...akkor pakolhatod ki fogod a kezedben mig mered az adott termeket tiszta kabare az egesz

2023. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%
csakis hagyományos. pedig nem vagyok olyan vén, 33. nem akarok más helyett dolgozni, nem akarok bajlódni vele hogy én válogassam ki a listából ha olyan a termék, meg mindig hívni a segítséget csak mert veszek egy pia dolgot, nem. a bolti eladók erre vannak hogy elintézzék, ezért kapják a fizetést. azt meg hogy már spórolnak a számukkal sé mindig mindent kell csinálniuk és nem jut a kasszába ember, nem az én hibámnak érzem
2023. nov. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%

Én jobban szeretem a sima kasszát, a szalagra gyorsan fellököm a cuccot (elrendezem olyan sorrendben, ahogy majd pakolni akarom), aztán ráérek elpakolni, míg a kasszás végzi a dolgát... az önkiszolgálónál meg lefővök a sok egyenkénti hajladozástól, nekem elég kényelmetlen valahogy a magasság is.

Ráadásul szoktam ruhát is venni (pl. Tescoban szeretem a gyerekruhát), és már többször jártam úgy, hogy másnap mehettem vissza, mert az önkiszolgálónál bennemaradt a lopásgátló, és természetesen a kijáratnál sem sípol be még véletlenül sem /nem is értem, hogy miért fizetem ki egyáltalán 🙃/.

Persze van, mikor csak önkiszolgáló kassza működik, vagy a Rossmannban pl. kártyával csak oda lehet menni, akkor így jártam, de van ismerősöm, aki hagyott már ott tele kocsit ezért a Tescoban 🙂

2023. nov. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 Justinianus ***** válasza:
69%

"nem teheted a tepertos es sajtos pogikat pl egy zacsiba"

És ezt még nem sikerült megjegyezni?

"nem akarok más helyett dolgozni"

Én sem akarok más helyett dolgozni, csak az a helyzet, hogy épp az ilyen zsenik miatt általában sorban állás nélkül végzek pillanatok alatt az automatánál, miközben az 5-6 zseni meg sorban állva taszigálja egymást a hagyományosnál.

2023. nov. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
79%

En szeretem/szerettem a hagyomanyost. Van emberi interakcio, ha valami gond van a vonalkoddal, arral, akkor a penztaros megoldja, ha kerdesem lenne vagy jeleznek valamit akkor elo ertelmes ember fele megtehetem. Illetve őt terheli a felelosseg, ha valamit veletlen nem huz le, vagy rosszul stb.

Az onkiszolgalonal meg ha valami van meg kell varni mig odafarad valami szemelyzet, aki ha epp olyanja van meg engem csesz le, hogy rosszul csinaltam, vagy hogy nem latom mit kell es miert es ha becsipogok akkor csakis lopni akarhattam (nem am benazhatok mint egy penztaros akinek ez a szakmaja...).


A lenyeg: ahova gyakran jarok es mar volt lehetőségem nyugis idoszakban kitapasztalni az onkiszolgalo kasszat es begyakorolni ott minden gond nelkul beallok az onkiszolgaloba. De ahova ritkan megyek, vagy ahol mindig tomeg van es rohanas ott nem szivesen kiserletezgetek. Raadasul a tapasztalatom az, hogy veletlen se ugyanolyanok es van ahol tedd fel a kosarat valahol oda ne merd tenni van ahol miert veszed el az arut van ahol miert nem veszed mar el. Legutobb egy lidlben csipogtatom le a dolgaim (semmi nem volt merendo!!!), erre az egyik termeknel kiirja hogy helyezzem a merlegre ...odateszem kiirja nem helyeztem oda...a vegen fogtam levettem minden termeket erre kiirja nem helyeztem oda visszarakok mindent semmi. nagy nehezen előkerult egy odavalosi munkavallalo es mondja mit kapkodom fel azert jelzi nem a merlegen van. mondom de hat amikor ott volt minden akkor kezdte a nincs ott hibat mar nyomatni. Meg eleve miota merlegelik a dobozos uditot...erre meg ja hat ilyet csinal neha nem kell vele foglalkozni mindjart engedi tovabblepni. es egyszercsak lass csodat valoban...csak most ha ez szombat delelott nagyuzemben van, akkor kiatkoznak a rutinosabbak.


De ha sietek ea hosszu a sor, akkor teny, hogy a sok onkiszolgalos helyek gyorsabbak.

2023. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
66%
Én támogatom a hazai munkaerőt és ezáltal a magyar gazdaság növekedését. Ezért mondok nemet az önkiszolgáló kasszákra. Az mindenkinek jó, csak a magyaroknak nem. Másrészt ahogyan már más is említette, sok helyen kabaré, mert nem jól van megcsinálva.
2023. nov. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
Én többnyire az önkiszolgáló kasszát részesítem előnyben, igaz, ehhez az is hozzájárul, hogy sok helyen van 7-8 darab is, így ott viszonylag gyorsan lehet haladni.
2023. nov. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!