Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » A üzletekben vajon miért nem...

A üzletekben vajon miért nem elvárás a gyors kasszázás és sor esetén kassza nyitás mint a kicsikben?

Figyelt kérdés
Auchan, Tesco, Interspár. Sokszor olyan lassan megy a sor azt gondolom közben alszik egyet a pénztáros. Meg bent áll a bolt közepén a sor akkor sem nyitnak új kasszát. Bezze a kis boltok, Aldi, Lidl! Pörögnek, gyorsak, ha hárman állnak egy sorban már nyitják is ki az új kasszát!
jan. 21. 22:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

Az üzletek felfogása mindig változó, főleg a vezetéstől függ, de sokat számít a helyi bolt igazgatójának a felfogása is.


Én irodában dolgoztam egy tescoban 2-3 évet, de kb fél évente változott a felfogás. A kasszázást mérik számokkal, amiket az igazgató szeretett is kiemelni, hogy némelyik nyugdíjas közeli emberke miért nem tud gyorsabb lenni. De pl alap volt nálunk mindig,hogy nem lehetett kasszát nyitni,mert az önkiszolgálóba kellett beinvitálni az embereket. Szóval elvárták ,hogy a tescos önkiszolgálós emberke lecsipogjon inkább a vásárlónak egy 200 termékes kosarat az önkiszálgólba,mint hogy új kasszást hívjanak be. Utána rá egy évre a sok beírás miatt, már ha a vásárló külön kérte, kellett kaszát nyitni,de akkor már más főnök volt, ez az ő külön döntése volt. Szóval ja, vannak örült dolgok. És általában a legtöbb utasítás/szabály fentről jön egy irodából, statisztikai számok alapján, olyan embertől, aki életében nem dolgozott vásárlók közelében.


Ezek 3-4 éve voltak, azóta gondolom még rosszabb lett minden. Mikor én dolgoztam ott, 12 hivatalosan kasszás dolgozó volt, most ha jól tudom van 2 vagy 3. Azok is már csak az önkiszolgálóban vannak használva. Délig van hogy sima kasszát már nem is nyitnak, ha meg igen,akkor vagy diák, vagy nyugdíjas dolgozó(diákszövetkezeten keresztül) ,vagy egy árutöltőt ültetnek be, aki nyílván a saját munkájával is el van úszva mindig, mert ott is hiány van, el van fáradva, és amúgy is utál kasszázni, lóf@sz fizuért persze.


Szóval nem kell meglepődni,ha a Tescoban nem túl happyk a dolgozók. És a felsővezetés remek ötletei után persze a szart a nyakukba a vásárlóktól ők kapják.


De ezek a külföldi multik ilyenek. A helyi Lidl, Aldiban hiába gyorsabbak, kedvesebbek(annak tűnnek, elvárás) , de 3 havonta cserélődik a full team. Gondolom kiégnek totál. Kihajtják az utolsó szart is az emberekből a még nagyobb profit reményében.


Ahol én dolgoztam Tescoba volt, hogy 1-2 év alatt 30 embert küldtek el ilyen olyan okból kifolyólag. Volt aki 15 éve ott dolgozott, nyugdíj előtt volt 2 évvel, végkielégítés nélkül mondtak fel neki, és közölték hogy szabályt szegett, ezért nem fizetnek neki semmit. Hozzáteszem a szabályszegés egy kuponhasználat volt, amit elvileg dolgozó nem használhat, de mindenki használja. Szóval ilyenek ezek a helyek..

jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%
Hogyan gondolod? Hívják fel este 21 óra 47 perckor Juliskát, hogy menjen be dolgozni, mert kasszát akarnak nyitni?
jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 NTBS ***** válasza:
40%
Nincs ember rá.Imádom, hogy mindenki rohan. De minek?
jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%

#13

Mondjuk mert az emberek elég nagy része időre megy munkába, időre megy a pályaudvarra, stb…?

jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
De még ha marhára semmi dolgom, akkor se boltban való ácsorgással akarom tölteni az időm mások kedvéért.
jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
28%
Mert nem érdekli őket a vevő.
jan. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!