Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ti hol vásároltok élelmiszerek...

Ti hol vásároltok élelmiszereket? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ma kellett rádöbbennem a TESCO-ban, hogy ha nem akarok főzni, akkor a felvágottakon kívül más élelmiszert nem is lehet ott vásárolni. Zöldség szinte alig van, egyedül hagymát, paprikát és krumplit találni mindig. Gyümölcsök közül szinte csak narancs van és mandarin.

Ti miket vesztek általában, amikor "hideget" vásároltok? Komolyan mondom a pulykamell sonkán és a sajton kívül nincs már nekem ötletem. Annyira szükségem lenne olyan üzletekre, mint külföldön pl. a Whole Foods Market, ahol helyben megtalálok mindent, pluszban még egészségesek is az élelmiszerek.



2014. jan. 4. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Spar, Aldi. Zöldség, gyümölcs részleg a Sparban nem valami jó, de Intersparban már igen. De azon kívül nagyon szeretem a Spart.

Zöldséget és gyümölcsöt sokszor a munkahelyem melletti kis zöldségesben vásárolok.

Néha Metro. Ott is nagyon tetszenek a zöldségek.

2014. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, az Insterspar-ban valóban jó a zöldség-gyümi részleg, bár sokszor még ott sem találok karfiolt, brokkolit.
2014. jan. 4. 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Spar van, én oda járok, de az Auchanban is elég bőségesnek tűnt a kínálat. Én szinte sose főzök. Tej, kenyér, vaj vagy vajkrém, sajt, kockasajt, májkrém, joghurt, kefír, néha kukoricakonzerv+tejföl, virsli, mustár, tojás (mindig van itthon keménytojás), felvágottak, diétás szörp vagy italpor, diákcsemegének való magvak, aszalt gyümölcsök, +zöldség, gyümölcs. Utóbbiakból nem mindig van minden, vagy pl a paradicsom nem mindig üti meg a mércét, de hát tél van, úgyhogy ez nem meglepő. Banánt se veszek ha zöld, de most sokszor volt pl körte. Savanyúságot kapunk anyóséktól, amúgy azt is vennék, néha veszek is.
2014. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Karfiol, brokkoli elég szezonális, de lehet kapni fagyasztva (tudom, nem ugyanaz, de a semminél azért jobb).
2014. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Valóban, az Auchan szuper, csak hozzám legközelebb 50 km-re van, Székesfehérváron.


#4 Persze, nem feltétlenül a mostani szezonra gondoltam, nyáron és ősszel is találkoztam már a hiányukkal. Fagyasztott brokkolit gyakran veszek, pl. párolva, köretnek csirkemell mellé. Egyébként valahol olvastam, hogy a fagyasztott zöldségek jobbak vitaminellátottság szempontjából, mint a normál állapotúak.

2014. jan. 4. 16:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit feldolgozok, abból elsődlegesen fagyasztottat veszek. Azért is, mert spájzolással lehet spórolni, hiszen fagyasztva akciótól akcióig elállnak :D

Mostanában a Lehel téri vásárcsarnokra kaptam rá. Zöldségeken kívül főleg édességeket érdemes itt venni, mert elég olcsók.


Hideg ételhez én keverni szoktam feltétet. Szeretem a tejfölös túrót, körözöttet, különféle vaj- és sajtkrémeket (ezeket boltban is meg lehet venni), erre már csak egy kis uborka vagy paprika és kész is. Egy botmixerrel bármilyen párolt zöldség pürésíthető, kis vajjal kikeverve kenhető és fűszerezhető. Húsok szintén. Nekem a kedvencem az avokádókrém, azt meg se kell párolni. Ha szereted, jók a különféle konzerves halak is. Sajtos kenyér mellé jó az olívabogyó, a felvágott mellé/alá ketchup, majonéz.

Most hirtelen ennyi jut eszembe :D

2014. jan. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm szépen, rengeteg ötletet adtál most. :-)
2014. jan. 4. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Lidlben szoktam vásárolni.Már vannak zöldségek lédigben is.Nagy ritkán cba.Hiperbe egyáltalán nem megyek,pláne Tescoba,drága is és sz@r is.(bocsánat)
2014. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!