Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A kérdés az lenne ha az...

A kérdés az lenne ha az országba volna egy ojan bolt ahol lejárt vagy hamarosan lejáro de még fogyaszthato élelmiszereket árulnának a valodi ár töredékéért vásárolnátok e ott?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem te írod a feliratokat, akkor talán.
2013. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Én a Sp@rban szoktam vásárolni, ott van egy külön polc, ahol a másnap vagy harmadnap lejáró árut 25-50%-os kedvezménnyel lehet venni. És igen, meg szoktam nézni, és meg is veszem ha olyat értékeltek le.
2013. nov. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Amire az első válaszoló célzott, pl: Ojan: Olyan :) vásárolnátok-e


Amúgy így is nézem a sárga/zöld címkés termékeket, amik nem sokára lefognak járni. Bár tejet, túrót nem veszek meg, de pl. gyüm. joghurtot,pékárut igen.

Ha jól tudom, amúgy tilos lejárt élelmiszert árusítani.

2013. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bumbi02 ***** válasza:
74%

Ha jól tudom Amerikában lassan nyit az első ilyen bolt.


Amúgy igen vásárolnék. A szavatossági idő csak azt az időt jelenti, ameddig az előállító garantálja azt, hogy nem romlik meg. És mivel egyikőjük se varázsló, hogy napra, dátumra pontosan megmondja mikor fog megromlani, ezért minimum 2-3 nappa a "valós szavatossági idő" elé lövik be, hogy még véletlenül se perelhessék őket, hogy a 19.-éig szavatos tej, már 17.-én rossz volt.


No meg volt hogy figyelmetlenségből olyan tojást ettem, ami már lejárt 1 hete, és mégse haltam meg, sőt semmi gondom nem volt...

2013. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, ez nem egy nagy újdonság, minden bolt leakciózza az aznap még éppen eladható termékeit, és meg is szokták venni az emberek.


Egyébként Londonban vannak helyek ahol a lejárt termékeket kiteszik a bolt elé, és bárki szabadon elviheti. És mint fentebb írták, ha ez nem romlandó étel, akkor bizony nem is romlott.

2013. nov. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, élelmiszer-üzletek jó része már zárás előtt egy órával a kenyeret és péksüteményt is 10 %-kal olcsóbban adja.
2013. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igy van amerikában most nyit az elsö üzlet és álitolag bomba üzlet
2013. nov. 27. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:

LOL:

... miért, a bombának is van szavatossági ideje??? :))))

2013. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:
Van hát, az energiaitalok se állnak el örökké!;)
2013. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!