Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ti észrevettétek ezt a turpiss...

Ti észrevettétek ezt a turpisságot az élelmiszer boltokban? Tesco, Spar stb?

Figyelt kérdés
Bármit nézek, mosószer, csoki, vízszűrőpatron, akármi tényleg, mindenből a kisebb kiszerelés jön ki olcsóbbra. Elvileg szerintem mindenki arra számít, ha vesz egy nagy bocicsokit jobb árban veszi a kicsinél, nem? Szerintetek ez szándékos megtévesztés vagy van magyarázata kereskedő szemmel?

2014. szept. 11. 20:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden!


De sok mindennel vagyunk így


ez van vedd a kisebbet

2014. szept. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Instant kávénál van olyan, hogy a kétszer akkora kb. annyiba kerül, mint a kicsi, vagyis fajlagosan majdnem duplája... Ez azért durva s merőben logikátlan. Kakaónál is van, hogy a kisebbnek jobb az ára, úgyhogy abból veszünk hatot... Mivel kilónkénti árat nézek, s ha nincs kiírva, akkor is figyelembe veszem a súlyt, nem ér meglepetés, de valóban nem erre számít az ember.
2014. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy van aminél így van, de azért a jellemzőbb az ellenkezője. És rengeteg függ az aktuális akcióktól is.
2014. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én mindig megnézem az árat azoknál a termékeknél amiknél mindegy a márka, és tényleg van amiből nem érdemes nagyot venni.
2014. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Notórius egységár néző vagyok azóta, mióta először észrevettem az ilyet, úgyhogy azt mondanám a különböző kiszerelésben kapható termékek 80%-ra igaz, hogy a kisebb kiszerelés jobban megéri! Nem tudom hol vásárolnak akik azt mondják, hogy ez csak néhány terméknél van így, nem, ha olyat találok ahol fordítva van szinte meglepődök.
2014. szept. 11. 21:52
 6/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, legtöbbször én a Tescoban vásárolok, esetleg Spar.
2014. szept. 11. 21:54
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
az én tapasztalataim szerint épp fordítva van, és így is logikus. az a cél hogy többet vegyél, nem az hogy kevesebbet.
2014. szept. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%
Máshol sokkal olccsóbban megkapsz mindent!!Egy példa: én abban a zöldségnagykerben vásárolok zöldséget,gyümölcsöt,ahonnan a helyi tesco szerzi be pl. a burgonyát. A többit a coop-ban,vagy a száz forintos boltokban.a tesco ahol tudja átveri a vevőket.pl. belgiumba be sem engedik telepedni az ilyen üzletláncokat!
2014. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%
Ami az árakat illeti, sokszor valóban van jobb megoldás, mint a Tesco. Zöldséget ugyan csak a környékbeli falvak zöldségeseinél tudok venni, ha épp nem kell más miatt a közeli nagyvárosba utazni, de a tartós élelmiszereket (ami a kalóriabevitelem zömét teszi ki) webshopból rendelem (bár az Auchan kimérősei sem rosszak, de ott nagyon lassú rendesebb mennyiséget összeszedni, mondjuk 5 kilót). No, ott igenis a nagy kiszerelés az olcsóbb, de legalábbis ugyanolyan árú, mint a kicsi. Vajon miért van ez? Más hozzáállásúak, mint a fent említett boltok? Aki ott rendel, az nézi az árat? Nem tudom.
2014. szept. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
83%
Ez érdekes nekik azt kéne nézni hogy a kisebb mennyiség ne annyira érje megvenni mert a nagyobb mennyiséggel jobban jársz és ez nekik is több pénz mert a nagyobb mennyiséget nyilván drágábban adod el.
2014. szept. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!