Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ti észrevettétek ezt a turpiss...

Ti észrevettétek ezt a turpisságot az élelmiszer boltokban? Tesco, Spar stb?

Figyelt kérdés
Bármit nézek, mosószer, csoki, vízszűrőpatron, akármi tényleg, mindenből a kisebb kiszerelés jön ki olcsóbbra. Elvileg szerintem mindenki arra számít, ha vesz egy nagy bocicsokit jobb árban veszi a kicsinél, nem? Szerintetek ez szándékos megtévesztés vagy van magyarázata kereskedő szemmel?

2014. szept. 11. 20:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
68%
Továbbra is nehezen hiszem a dolgot, de ha mégis, akkor rossz helyen vásárolsz. Ma vásároltam a madarasban, direkt megnéztem random pár termék árát, és mindenhol a nagy kiszerelés volt olcsóbb, egyedül az 1 és 3 darabos kinderpingvinnél volt, hogy ugyanannyi volt a kilós áruk.
2014. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A legnagyobb a legdrágább:

[link]


[link]


Érdekes ez is, ezzel is gyakran találkozom, a legnagyobb kiszerelés a legolcsóbb, de a legnépszerűbb kiszerelés a legdrágább!!!:

[link]


Omnia Classic őrölt, minél nagyobb kiszerelés annál jobb a minőség gondolom:

[link]


stb,stb, stb nincs kedvem tovább bogarászni...... és állandóan változtatják játszanak vele, minden alkalommal meg kell nézni, mert lehet legközelebb meg a kicsi az olcsóbb aztán megint a nagyobb, ma a kis csomagos ropit vesszük jövőhéten már a nagy éri meg, utána megint a kicsi. Fura, hogy sokan nemhogy nem veszik ezt észre, de még hitetlenkednek is, és pont ezt használják ki sikerrel ezek szerint.

2014. szept. 12. 22:15
 13/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat a harmadik link ez akart volna lenni:

[link]

2014. szept. 12. 22:19
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Nézd kérdező, ha nem tetszik a rendszer, nem kell oda menni vásárolni. Ennyi.
2014. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem tudok így vásárolni, mondom, én már régen ráálltam az egységár figyelésre, semmi ilyesmit nem veszek, csak egységár alapján. Csak mindig furcsának találom, mert a logikus, hogy a több legyen az olcsóbb, ezért kíváncsi voltam, hogy azért tudják e ezt csinálni, mert az emberek ezt nem tudják/veszik észre, és igen. A válaszok alapján szerintem elég nyilvánvaló, hogy az emberek többsége ezzel nincs tisztában, ezért működik a dolog. Csak kíváncsi voltam így van e, ennyi.
2014. szept. 14. 11:51
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

# 8

Ez bullshit a javából, a "helyi Tesco" nem szerez be semmit, központosított beszerzése van a Tesconak.


Kérdező:

Nem tudom, hogy ez valóban így van-e, de azt tudom elképzelni, hogy:


1., A beszállítók alakítják így az áraikat, a cégek csak nagyjából fix árréssel dolgoznak

2., Az árérzékeny vásárlók általában nem 10 kilós kiszereléseket vesznek mosószerből (mert nincs annyi pénzük, hogy 3 hónapra vásároljanak be), hanem a kicsit. Na most ha kedvében szeretnél járni az árérzékeny vevőnek akkor azt a termékcsoportot kell nagyon jó áron adni, amit ők céloznak meg - jelen esetben a kis kiszereléseket.

2014. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!