Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Titeket is átvernek az élelmis...

Titeket is átvernek az élelmiszerboltok?

Figyelt kérdés

Az áruházban rá van írva egy ár,de a pénztárnál már egy kamu összeg jön le.

Múltkor mentem a Sparba hogy vegyek néhány péksüteményt,pont annyi pénzt készítek be,de a pénztáros több száz ft-al többet kért el.

A pénztáros meg mutogatja a papírt hogy ez itt ennyiért van feltüntetve,én erre mondom hogy az árupolcon biztos hogy nem ennyi szerepelt.

Ha ezt több ezer vevővel megcsinálják főleg nagy tételnél,az már nem kis bevétel nekik.


És ezt több áruházlánc eljátssza.



2014. okt. 20. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Otthagynam az arut.
2014. okt. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
én ismerem a vonatkozó jogszabályt vagyis nem vernek át...
2014. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Pont a Sparban a minap a pénztáros szúrta ki hogy a gép magasabb összeget írt a blokkra mint ami a rányomott vonalkódon van...
2014. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőséged is van.

1. Ott helyben, még kifizetés előtt szólsz, hogy kösz, ennyiért nem kell.

2. Kifizeted, és odakéred a boltvezetőt. Együtt elsétáltok a polchoz, hogy igazad van-e. Ha igazad van, akkor visszakapod a pénzedet, ha nincs, elnézést kérsz aztán mész dolgodra, legközelebb pedig jobban figyelsz.

2014. okt. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen helyeken általában nem vernek át, mert nem érné meg nekik.

Ami általában történni szokott.

1. Előfordul, hogy valóban rossz ár van kint. Ilyenkor szólni kell és visszakapod a különbözetet. Vagy ha fizetés előtt észreveszed ki sem kell fizetni nyilván.

2. Legtöbbször azonban a vevő hülye és össze vissza nézi az árakat, nem is azt, ami a termékhez tartozik "há ott vót fölötte" címszóval.

2014. okt. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
+1 SuperShop kártyás ár van kint, ami csak akkor lép érvénybe, ha van kártyád.
2014. okt. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nem vernek át, mert nem kell kifizetnem a magasabb összeget. Ha a boltvezetővel elsétálsz a polchoz és megmutatod neki, hogy mennyiért van kiírva az áru, annyiért kell adnia.

Ugyanez igaz arra is, ha egy terméken két féle ár szerepel. Az alacsonyabb az érvényes.

2014. okt. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
tesco a legnagyobb szemét. huspultnál akciós szárnyat veszek,600ft kiloja,erre kasszánál nem,csak otthon vettem észre h a csak vmi 1000ft-os egész csirke vagy milyen kodot ragasztott rá. a tesco folyton átver hiába figyelek oda,mindig van vmi apróság,ujdonság.
2014. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%
Engem nem vernek át mert neten vásárolok...
2014. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nyersanyagokat a neten vásárolni? Ilyenről se hallottam.
2014. okt. 23. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!