Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Ilyet szabad csinálni egy...

Ilyet szabad csinálni egy boltnak?

Figyelt kérdés
Ma venni akartam szalámit ami vákumcsomagolt és a bolt hűtőjének a kijelzőjén +10 fok volt,én azt marhára sokalltam. Egyből meg is néztem a szalámi hátulján a feliratot,hogy hogy kell tárolni és persze,hogy az volt a szalámira írva,hogy -1 és +4 fok között tárolandó. Mi az ,hogy a hűtő + 10 fokra volt állítva. Szabad ilyet? Az élelmiszer ellenőrök erre miz reagálnának? Én azt reagáltam,hogy nem vettem meg a szalámit hanem visszaraktam és vettem inkább mást kajára amit nem kell hűteni. Most veszekedjek inkább az eladóval vagy a tulajjal,hogy kiküldöm az élelmiszerellenőröket oda?!

2016. jan. 2. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha veszekedés nélkül jelezted volna az eladónak?
2016. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

egy hütöt nem lehet +10fokra álitani.

Valamit benéztél. Kápis?

2016. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De annyi volt. Nagyon jól megfigyeltem.
2016. jan. 2. 22:45
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezd meg higgadtan, hogy whatsup with the szalámi, és ha nem tetszik a válaszuk, írj a Fogyasztóvédelemnek, vagy hagyd a p1csába. Simple as fuck.
2016. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

énis sok csúfságot vettem már a boltból. látszólag szép, friss sajt. másnapra bepenészedett az egyik oldala.. vagy harapok a túrórudiba (aminek még jó a szavija) és a csoki alatt ott van megpenészedve a túró.. ezek is szerintem a nem megfelelő tárolás miatt vannak.

nem lehet mit tenni, max szólsz nekik vagy írsz a panaszkönyvbe, hogy romlott palizert vettél, visszatérve láttad,hogy nem az előírt hőfokon tárolták..

2016. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vákuumcsomagoltnak semmi baja, mellesleg egyéb más szrt is megeszel amiről gőzöd sincs..

Egyébként ha előtte kimossák kitörlik a hűtőt akkor van ilyen vagy félóráig, amíg újra be nem hűt..

2016. jan. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
én egy boltban vettemvajkrémet egy éve lehetett aztán itthon kibontom full penészes volt oké mondom megvan a blokk visszaviszem mégis csak fizettem érte...a pénztárnál mutatom a blokkot meg a terméket erre mondja a pénztáros hogy ők élelmiszert nem vesznek vissza...de mondom itt vettem kb 1 orája itt a blokk is...aztán jött valami üzletvezető kicserélte meg megnézte a többit de azoknak nem volt baja én is elégedett voltam egy kicsit a pénztároson voltam fennakadna...
2016. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó most mielőtt jön mindenkinek a sztorija, hogy romlott kefirt vett meg hasonló, azt azért jegyezzük meg, hogy ez kb ezerből egy eset.


Amúgy jelezhetted volna valakinek, de ez esetben én sem vennék ott szalámit. Bár szerintem egy ilyen vákuumcsomagoltnak halálosan mindegy, hogy 10 vagy 4 fok.

2016. jan. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy a másik oldalba is bepillanthass, mondok valamit.

Én ugyan nem boltban dolgozom, hanem étteremben, de ott is vannak digitális kijelzőjű hűtők, és naplót is kell róla vezetni, hogy elég hideg van e benne.


Nekem is volt olyan, hogy pl a tejes hűtő nem bírt eléggé lehűteni, és 12-15 fok volt benne.

Probléma nem volt belőle, mert van még vagy 20 hűtő, átpakoltunk oda, nem is ez a lényeg.


A lényeg, az, hogy kihívtam a szerelőt, hogy csinálja meg. Mivel egy beépített kamra, külön kompresszorral, ezért nem úgy működik, hogy veszünk újat, mert az 5 millió forint. Szóval javítani kell.

Kijött a szerelő, b@.szakodott vele pár óráig, azt mondta jó lesz , és elment.

Bekapcsoltuk, tényleg elkezdett hűteni... 15 fokig.

Visszahívtuk a szerelőt.

Persze neki is van más melója, közbe jön a hétvége, a karácsony, a hosszú hétvége, a szilveszter, amikor senki nem akar dolgozni.


Szóval visszahívtuk vagy 5-ször, mert nem bírta megcsinálni, mi meg egy nagy cég vagyunk, és külön van erre szerződött cégünk, és csak ők javíthatják ezeket a gépeket.


November közepe-vége felé romlott el a hűtő.

Még mindig rossz!!!!

Szétb@.sz az ideg, hogy ebbe a béna nyomorult országba egy szaros tehereb@.szott qrva hűtőt nem bírnak megcsinálni.

Ha ezek után nekem valaki még elkezdene ágaskodni, meg fenyegetőzni, kb úgy szájon taposnám, hogy a rágásra nem sok gondja lenne utána.


Úgyhogy nem, nem szabad ilyet csinálni egy boltnak. De azért meghallgatnálak, hogy te mi a lóf@.szt csinálnál a boltvezető helyében! (ha mondjuk nincs másik hűtő)

2016. jan. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
28%
Attól tartok fokozott a veszély
2016. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!