Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elég ha a lencsét megfőzöm és...

Elég ha a lencsét megfőzöm és hozzá külön adagolom a pörköltet, vagy kell valamit csinálni vele?

Figyelt kérdés
Mondhatni most tanulom a főzés rejtelmeit, és most szilveszterre szeretnék csinálni lencsét pörkölttel, és még sose csináltam, vagy foglalkoztam lencsével így nem tudom hogy elég csak megfőzni vagy valamilyen módon el kell készíteni a tálaláshoz, vagy elég csak megfőzni és majd pörkölttel fogyasztani? (mint a rizst például)

2015. dec. 31. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem, én lencsefőzeléknek csinálnám meg pörkölthöz. Neten sok ötletet találsz hozzá.
2015. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, akkor főzelékkel próbálkozom.

Plusz így találtam egy receptet ahol írja hogy a tegnap beáztatott lencse, a csomagoláson az volt hogy elég 2 órát áztatni. S akkor most elég két órát áztatni a lencsét?

2015. dec. 31. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

A lencse mire megfő, nem igazán marad olyan szépen pörgős, mint a rizs, inkább egy kicsit mázgásabb lesz, tehát azért nem is szokták azon a módon tálalni.


Én személy szerint szilveszter napjára készítek belőle levest, és a maradék újév napjára besűrűsödik, főzelék lesz belőle, akkor már csak egy-két szelet rántott hús kell mellé, és kész az újévi "gyomorkímélő" ebéd!!! Elébe valami könnyű kis gyümölcsleves.


A levest is elkészítheted már ma, a rántani való húst is elő tudod készíteni, holnap nem lesz sok dolgod az ebéddel, lehet nyugodtan pihenni!!!

2015. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Ha van kuktád, dobd bele abba, és akkor biztos, hogy időben készen leszel vele!
2015. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

3-as, 4-es vagyok!

Kb. annyi a főzési ideje, mint a száraz babnak!

2015. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő választ.

Csak annyi hogy a pörkölt már kész van édesanyám küldte fel szilveszterre és hogy csináljam meg lencséhez, annyira nem mélyedtünk bele hogy a lencsét, hogy kell, nem is gondoltam bele igazságszerint, hogy a lencsét máshogy kellene elkészíteni.

2015. dec. 31. 12:08
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Sokféle lencse van, ha most beáztatod 2 órára, fél 3-kor

fel is teheted főni hamar kész lesz. A pörkölthöz kiváló, ha akarod egy vékony rántással berántod, vagy lisztes-vizes habarással is sűrítheted. babérlevelet tegyél bele, 2-3 darabot okvetlen.

A tejföl opcionális, aki szereti tesz majd rá.

A kész lencsébe tegyél egy jó ek. mustárt, attól kellemesen pikáns lesz.

2015. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem hazudtam, amikor leírtam, mit és hogyan szoktam a lencséből készíteni, egyik napra, másik napra... akkor miért lettem lepontozva???? Azért mert vannak itt idióták is, vagy már túltöltött a pezsgőből, vagy mert csak azt akarta, hogy az ő válasza legyen az egyedüli oké???

Nem érdekel, eddig is így csináltam, ezután is így fogom: egyik napra leves, a másik nap a maradék főzelék, akinek nem tetszik, az majd másképpen csinálja!!! BUÉK neki is!

2015. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

Talán, mert baromságot írtál?

A lencselevesből nem lesz másnapra főzelék...

2015. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nekem már sikerült habar levest annyira behabarítani hogy főzelék lett, szóval nem lehetetlen :)
2015. dec. 31. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!