Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerboltok » Miért árulhat büntetlenül...

Miért árulhat büntetlenül kamu tonhalkonzervet Magyarországon az Aldi?

Figyelt kérdés
Valamikor még jó volt a minősége, de egyre gyakrabban azt tapasztalom, hogy míg a dobozára az van írva, hogy tonhal darabok, addig a dobozban majdnem hogy darált tonhal van. Sőt régen a doboz tele volt, manapság már egyre inkább csak olyan 70 százaléknyi van benne.

2016. ápr. 24. 12:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
47%

Itt ti vagytok megkeseredve, sokat sírtatok a kérdező kérdése miatt?

Jogos a megállapítása, aki már évek óta tonhalat eszik az láthatja, hogy sokat romlott a minőség.

Nem darabok vannak benne, hanem kb olajos szósz, dara.

Én épp ezért próbálok Németből hozatni.

Ott ezt nem lehetne megcsinálni.

Persze gondolom az más, igaz? :)

2016. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Almare Seafood (Aldi)

Összetevők: Tonhal (76%) , ivóvíz, étkezési só

Átlagos tápérték 100 g termékben:

Energia: 424 kJ/ 100 kcal

Zsír: 1 gr

Szénhidrát: 0,1 gr

Fehérje: 25,5 gr

Só: 1,3 gr

Nettó tömeg: 195 gr

Töltő tömeg: 150 gr

Ár: 449.-



Ebböl világosan láthatod, hogy a dobozban max. 76% tonhalnak kell lennie, a többi a folyadék.

2016. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
44%
Bevált módszer a cégeknek hogy először kedvezményes áron jót adnak , majd fokozatosan a minőség a töltőtömege csökken . Fokozatosan hígítják és drága gagyi lesz belőle . Komolyabb márkáknál is ezt tapasztaltam . Győri keksz cuccai között keresni kell a finomat , Pilóta kekszük vaníliás karikájuk csapnivaló . Ziegler ostya Urbán és fia is ramaty . Nevenincs üzemek termékei olcsóbbak ízletesebbek és mutatósabbak .
2016. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Jelenleg háromfélét árul az Aldi:

- filé natúr lében 449 Ft

- filé napraforgó olajban 449 Ft

- aprított hal szójaolajban 299 Ft


Éppen egy napraforgó olajosat ettem az előbb, azon csak ez áll:


Thunfisch filtóes


Tonhalfilé Skipjack napraforgó olajban


Összetétel: 77% filé, napraforgó olaj, só


Össztömeg 195 gramm, töltőtömeg 140 gramm.


De inkább 60 százalék van benne, és nem 77%


És 11#-nél van az ász, igen régóta eszem, és egyre pocsékabb a minősége, egyre kevesebb van benne.


Egyébként az Aldinak a mániája, hogy kb. 3 havonta a saját márkás termékeit átvariálja és csomagolását is megváltoztatja. És ebben is minden egyre pocsékabb. Az ára pedig legfeljebb felfelé változik.

Például a sima és 8 darabos wc papírjuk mindig is 10 forinttal drágább volt, mind a Lidl-es, pedig a két cég ugyanonnan szerezte be, (Szlovákiából) és a minősége is teljesen ugyanaz volt. Most egy ideje ugyanannyiba kerül mint a Lidlnél, de a minősége az katasztrofális és valami pesti cég gyártja. Úgy szakad, hogy kész kiszenvedés használni. Sőt eddig valami környezetbarátabb fóliába volt csomagolva, most meg valami jó vastag mit tudom én mibe.


És van már Aldi termék, amit vettem, de már nem veszem meg olyan pocsék lett. És lehetséges, hogy tonhal konzerv is ez volt az utolsó, amit vettem náluk.


Mégis mit csinál a fogyasztó védelem? Kávézni jár hozzájuk...

És persze törvény sincs arra már, hogy mennyinek halnak kell lennie egy dobozban, ahogy a gyorsfagyasztott halaknál is egyes cégek szélhámoskodnak a lazúrjéggel, mások meg nem.

2016. ápr. 24. 14:29
 15/41 anonim ***** válasza:
78%

a fogyasztóvédelem főként arra van hogy ne vehess életveszélyes terméket.... ha mindent tiltanának ami megszokott, nem lenne mit enned...


de tedd csak tönkre magad azzal hogy ilyeneken pörgeted magad, ahelyett hogy inkább az életed pozitív dolgainak(csak vannak) örülnél..

2016. ápr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Aldi vevőszolgálatának jelezted a problémát?
2016. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
85%
dehogy jelezte, csak magában morog....
2016. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

#13: A győri keksz már régen nem győri. Sőt a napokban láttam a Danone natúr joghurtot is már Romániában gyártják!


Az Urbán-féle dolgok meg kész méreg keverékek.


Összetétel: többek között pálma zsír. Ezt valamelyik (nem jut eszembe most a neve) délkelet-ázsiai szegény országban termesztik. Az emberek pocsékul élnek, némi jövedelmük a pálmazsírból van. Ezért az ország természetes környezetét már teljesen tönkre tették, és mindenhova olajpálmát ültetnek! A pálmákat meg mindenféle itt betiltott kemikáliával vegyszerezik, és ezt eheti aztán az Európai birka!


A mostanában felkapott kókusz zsír sem egészséges, a disznózsírhoz hasonlóan telített zsírsavakkal van teli.


Ha nem tetszik ugye akkor egyél transzzsíros és agyon vizezett és vegykezelt margarint vagy génkutyult szója olajat!


A glükóz-fruktóz szirup is nagy találmány, (fele annyiba kerül. mint a répacukor), de kész energia bomba, minden csak nem egészséges, és egyenes út a csokorbetegséghez és az elhízáshoz.


Ja hogy egyre több a cukorbeteg?


És nem csak az Urbán, ma már mindenbe ezeket a gyilkokat teszik, belföldön és külföldön egyaránt.


Ez pedig éppúgy gyilkosság, mintha pénzért megölnék valakit, csak éppen a lassú formája.

2016. ápr. 24. 14:45
 19/41 anonim ***** válasza:
85%
ohh... gyilkosság? tudod mit? ne vegyél semmit, termessz meg mindent magadnak..
2016. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
86%

Már csak a chemtrail hiányzik a dumádból.

Mindenkinek saját döntése, mit zabál. Van választék bőven. Az egészségtudatos táplálkozás is csak egy biznisz. A halálfélelmedre apellálnak. És te félsz is rendesen az egészségtelen ételektől.

2016. ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!